Графенова "броня" поліпшила характеристики сонячних панелей
На початку квітня було опубліковано масштабне дослідження, присвячене використанню перовськітних матеріалів в ролі джерела альтернативної енергії. Головною проблемою, яка стояла перед інженерами, було збільшення ресурсу сонячних панелей з перспективного мінералу. Завдяки новій технології вченим вдалося значно поліпшити фізичні характеристики перовськіта.
Дослідники з Університету штату Орегон додали в структуру перовськіту сіль пиперидина, завдяки чому вдалося отримати сонячну панель зі значно стабільнішими характеристиками. розповідає The Atlas.
Цікаво Інженери розробили незвичні сонячні елементи, які працюють вночі
Пізніше вчені Національного інституту науки і технологій Ульсан (Південна Корея) представили ще більш просунуте рішення – вони армували кристалічну робочу поверхню за допомогою графена, помістивши покриту їм сітку між металевим електродом і шаром перовськіта.
Як це працює
Використання двовимірної решітки атомів вуглецю дозволяє підсилити конструкцію сонячної панелі, не перешкоджаючи проходженню фотонів. В ході випробувань зразки з перовскита не втратили своєї ефективності, зберігши рівень ККД в 16,4% проти 17,5% у аналогів, позбавлених подібної "броні". Ще однією перевагою використання графенового каркаса стала захист від ультрафіолетового випромінювання, що продовжує термін служби елементів.
Цікаво: Розроблено революційні сонячні панелі, з яких можна буде робити вікна
Переваги матеріалу
Ключова перевага панелей з перовськіта – порівняльна дешевизна виготовлення при високій ефективності перетворення сонячної енергії в електрику. Армування за допомогою графена здатне позбавити матеріал від його головного недоліку – нестабільності при постійному впливі сонячного світла. У перспективі розробка південнокорейських дослідників відкриває можливість серійного виробництва «довгограючих» панелей нового покоління.