Громадяни світу: російський Яндекс стер кордони між країнами на своїх картах
Джерело:
Код ДуроваРосійський Яндекс стер кордони між державами в черговому оновленні свого сервісу карт. Межі країн не відображаються ні у вебверсії, ні в додатку.
Побачити кордони можна лише при сильному наближенні. Тонка сіра лінія заледве помітна на фоні всього іншого.
Цікаво Гендиректор та засновник Яндекс звільняється після рішення ЄС: як відреагували акції компанії
Космополітизм по-російськи
У пресслужбі Яндекса повідомили, що в сервісі "Яндекс.Карти" вирішили змінити пріоритети, зробивши акцент на природних об'єктах, а не на кордонах держав.
Яндекс.Карти – це універсальний міський сервіс, який допомагає знаходити організації та місця поблизу, вибирати громадський транспорт і будувати автомобільні маршрути. Це основні сценарії у наших користувачів. Найближчим часом на оглядових масштабах, на яких сервіс не використовується в своїх основних сценаріях, карта стане фізико-географічною. Акцент на ній буде зроблений на природних об'єктах, а не на кордонах держав. Наше завдання – відображати світ навколо. Тому на карті з'являться гори, річки, лінії полярних кіл та інші дані характерні для такого типу карт. Зміни будуть з'являтися поступово,
– заявили в компанії виданню "Код Дурова".
Користувачі мережі одразу припустили, що зміни пов'язані "з ситуацією в Україні". Що саме під цим розуміють, не ясно, але ймовірно вони натякають на те, що компанія намагається догодити всім сторонам, даючи кожному різні пояснення.
- Для російської влади пояснення виглядатиме так, як сказано в коментарі, й при цьому не порушуватиме місцевих диктаторських законів.
- А для всіх інших зображатимуть намагання протистояти режиму й не визнавати окупацію українських територій.
Щоправда, жодного сенсу це не має, оскільки в Україні заблоковані всі сервіси Яндекса.
- Нагадаємо, раніше у Фінляндії знеструмили дата-центр Яндекса, розташований у муніципалітеті Мянття. Постачальник електроенергії спочатку заявив про готовність зупинити співпрацю з росіянами, щойно компанія попаде під санкції. Цього не відбулося, однак у санкційний список потрапив генеральний директор Тигран Худавердян і договір було негайно розірвано.
- Санкції також пізніше ввели й проти нового директора й засновника Яндекса Аркадія Воложа. На думку ЄС, Волож у статусі глави "фінансово підтримує уряд Росії та причетний до дій влади, спрямованих на порушення територіальної цілісності України".