Хакери зламали Intel і злили в мережу "секретні матеріали" компанії
Компанія Intel постраждала від атаки хакерів. Внаслідок цього в мережу потрапили 20 ГБ конфіденційної інформації про продукцію чипмейкера, включаючи неанонсовані процесори й дані про апаратні вразливості фірмового заліза.
Як повідомляє Apple Insider, джерело, що опублікувало конфіденційні файли для внутрішнього використання, вже заявило, що це лише перша хвиля "зливу" вкрадених даних.
Не пропустіть Шахраї масово зламують YouTube-канали для крадіжки біткоїнів
Які важливі файли Intel потрапили в мережу
Архів, що містить внутрішню документацію компанії, з'явився на платформі обміну секретними повідомленнями. Про витік повідомив шведський IT-консультант Тілль Котман з посиланням на анонімне джерело. У відкритому доступі виявилися такі дані, як пакети вихідного коду Silicon/FSP для різних платформ, навчальні відео по архітектурі Kaby Lake, файли налагодження BIOS/TXE, код BIOS для процесорів Kaby Lake, Simics Simulation для продуктів серії Rocket Lake-S, різні дорожні карти та інші документи.
Найбільш небезпечним витоком, на думку IT-експертів, варто вважати прошивку для платформи Tiger Lake – потрапивши в руки зловмисників, вона може привести до появи різних вразливостей та шкідливих програм ще до надходження нової продукції в продаж.
Реакція Intel
Як стверджує видання The Register, Intel вже почала відповідне розслідування, а сам вміст зазначених файлів може виявитися неактуальним. Представники компанії витік не підтвердили, але і не спростували. За даними джерел мережі, "злив" даних міг статися через закриті бази даних для виробників ПК, але підтвердженої інформації про появу будь-яких експлойтів, пов'язаних з витоком, поки немає.