Huawei таки змогла: компанія будує секретну мережу заводів з виробництва 5G-процесорів
Джерело:
BloombergПісля болючих санкцій Huawei змогла втриматися на плаву шляхом випуску техніки, яка, однак, відставала на кілька поколінь від конкурентів. Але вона невтомно працювала над тим, щоб повернутися на ринок флагманів. Тепер джерела дізналися, що виробник таки здобуде омріяний 5G, хоч і з запізненням у кілька років.
Історія санкцій проти Huawei тягнеться ще з часів президентства Дональда Трампа. Наприкінці свого терміну він обмежив китайській компанії доступ до американських технологій, запустивши масштабні процеси, які майже довели ту до банкрутства. За цим слідували все нові й нові санкції, котрі тепер вводила адміністрація Байдена, та відмова від обладнання Huawei з боку інших країн по всьому світу. Тож у виробника просто не лишалося іншого вибору, крім як розробляти власні аналоги буквально всього.
Дивіться також Витік даних про Galaxy S24 Ultra показує, що Samsung внесе мінімум змін у майбутній флагман
Huawei створила власну технологію
Деталей поки мало, але, судячи з усього, Huawei змогла у відносно стислі терміни розробити власний чип для 5G-модема, який майже не поступається за продуктивністю флагманським продуктам Qualcomm. Повернення 5G-флагманів компанії нібито відбудеться до кінця року, а перші анонси й презентації ми побачимо вже у жовтні.
Гендиректор Consumer Business Group Huawei Річард Ю підтвердив близьке повернення флагманських смартфонів Huawei на ринок, але точних дат не називав. Китайські ЗМІ зі свого боку повідомили, що якась місцева компанія тестує базові 5G-чипи й відповідно нові SoC, прагнучи до продуктивності трохи нижчої за флагманський рівень. Ймовірно, цією компанією є Huawei.
При цьому і компанія Qualcomm, і Річард Ю спростували чутки про можливе відновлення співпраці. Виробник процесорів підтвердив, що не отримав від влади США дозволу на постачання Huawei.З огляду на те, що зовнішня закупівля американських технологій неможлива, Huawei явно зробила нові чипи сама. Reuters, Nikkei Asia та інші ЗМІ ще з липня цитують різноманітні дослідницькі установи, які повідомляють, що Huawei співпрацює з іншим китайським виробником мікроелектроніки SMIC для розробки своїх процесорів. Але сьогодні будь-яке китайське виробництво чипів відстає від лідерів, таких як США і Тайвань, на 5-7 поколінь. Максимальні можливості SMIC на цей момент – 7-нанометрова технологія, тоді як найбільш передові компанії світу вже працюють із 2-нанометровою, яка побачить світ через рік-два. Як заявляють джерела, поточні потужності SMIC дозволять Huawei виробництво 2-3 мільйонів одиниць смартфонів з 5G.
Нові заводи
Крім того, Bloomberg пише, що Huawei отримала близько 30 мільярдів доларів від китайського уряду і міста Шеньчжень на купівлю діючих і будівництво нових заводів з виробництва чіпів. На цей час компанія вже купила щонайменше два діючих заводи й будує щонайменше три нових. Вони мають допомогти компанії обійти американські санкції, а Китаю загалом — продовжити розвивати напівпровідникову галузь на тлі запроваджених проти неї обмежень. Імовірно, це означає, що не лише сама Huawei користуватиметься технологіями, створеними на цих заводах, а й продаватиме їх іншим китайським виробникам смартфонів, які досі не можуть наздогнати західних конкурентів.
Bloomberg також стверджує, що китайська компанія веде свою діяльність від імені інших компаній, не розкриваючи своєї участі, щоб придбати американське обладнання для виробництва чипів і здійснити інші поставки, які в іншому разі були б заборонені. У Мінторзі США заявили, що стежать за ситуацією і готові вживати необхідних заходів. Американський чорний список уже поповнили деякі компанії, які виявилися частиною секретної мережі Huawei. В адміністрації Байдена розглядають можливість подальшого посилення експортного контролю щодо Китаю.
Нагадаємо, Huawei звинувачували у шпигунстві за цілою низкою країн, яке вона здійснювала через своє комунікаційне обладнання. Підсадивши на дешеве й функціональне устаткування чи не всю Європу та США, а також Австралію, компанія перехоплювала дані з мереж зв'язку, в тому числі й урядові, а потім передавала їх до Китаю, де зливала прямо в руки уряду. Крім того, виробника викрили в допомозі організації репресій всередині Китаю, постачанні обладнання для концентраційних таборів, у яких катують політичних в'язнів, ворогів партії, а також уйгурів. Huawei також належить ключова роль в організації тотального стеження за громадянами країни, придушенні свободи слова, репресіях та інших діях, які вона підкріплює своїми технологіями.