Китай планує побудувати телескоп для постійного стеження за Сонцем: для чого це потрібно
Джерело:
SCMPНаша зоря дуже активна, тому спалахи на Сонці є дуже частим явищем. Разом з цим у космос викидається корональна маса – потоки високоенергетичних частинок. Потужні викиди можуть нашкодити не лише космонавтам та супутникам, а й земним системам зв'язку та енергопостачання. У Китаї вирішили уважніше стежити за сонячною активністю за допомогою нового телескопа.
Що відомо про новий радіотелескоп
Сонячний радіотелескоп Даочен (DSRT) будується на майданчику високо на нагір'ї Тибету в провінції Сичуань. Складатиметься інструмент з 313 антен, кожна з яких має діаметр 6 метрів. Антени будуть розташовані по колу зі 100-метровою вежею у центрі.
Не пропустіть Швидкість власного руху пульсара вдалося виміряти вперше за історію спостережень
Усі 313 антен масиву працюватимуть узгоджено за спеціально написаним алгоритмом. Будівництво, як очікується, буде завершено до кінця 2022 року.
Телескоп DSRT працюватиме в парі з іншим телескопом спостереження за сонячною активністю – Mingantu, що будується у Внутрішній Монголії. DSRT стане найбільшою у світі круговою решіткою для отримання радіозображень Сонця і дозволить більш точно спостерігати корональні викиди маси.
Mingantu – це сцинтиляційний телескоп, який створюватиме просторову карту розподілу сонячного вітру за спотворенням радіосигналів з далекого космосу. Це будуть непрямі спостереження, тоді як DSRT стежитиме безпосередньо за викидами корональної маси.
Будівництво телескопа DSRT / Фото China News Service
Зважаючи на все, Китай готується до масової присутності в космосі, оскільки космічна погода визначає можливості космічного зв'язку та безпечні траєкторії для космічних апаратів, а також загострює увагу на здоров'ї космонавтів. Це особливо важливо за межами магнітного поля Землі, наприклад, на орбіті Місяця, де частки Сонячного вітру можуть завдати шкоди обладнанню кораблів та здоров'ю людей.
Читайте на сайті Учені пропонують закрити Землю гігантськими бульбашками: для чого їм це
Нагадаємо, що у квітні на Сонці відбулася серія спалахів найпотужніший з яких припав на 17 квітня. Тоді виверження відбулося на східному краю Сонця, породжений ним викид корональної маси не був спрямований на Землю. Водночас він викликав короткочасне відключення радіосигналу і був класифікований як сонячний радіосплеск II типу.