Китай перевіряє лояльність членів Комуністичної партії за допомогою штучного інтелекту
Джерело:
The TimesКитай створив систему штучного інтелекту, яка може оцінювати лояльність членів Комуністичної партії. Статтю про це опублікував Національний науковий центр Хефей, однак згодом публікація зникла.
Як пише джерело, програма відстежує міміку і зчитує мозкові хвилі людей, поки ті переглядають матеріали, які просувають партійну політику і досягнення. Так визначають рівень прийнятності ідеологічної та політичної освіти людини.
Цікаво Китайська влада заманює перекладачів у "цифрове шпигунство", – Financial Times
До партії – через штучний інтелект
Інформацію про розробку 1 липня опублікував у відкритому доступі Національний науковий центр Хефей. Однак незабаром стаття зникла з інтернету. Видання припускає, що причиною тому могло стати невдоволення громадськості. У статті наукового центру говорилося, що перевірку ШІ вже пройшли 43 людини.
- На видаленому відео людина заходила до кабінки, сідала перед екраном і переглядала статті, що пропагують політику і досягнення партії.
- Неясно, як саме працює технологія "читання мозкових хвиль" і як систему будуть використовувати для спостереження за мільйонами членів Комуністичної партії по всій країні.
- Імовірно, система повинна зчитувати збудження окремих ділянок мозку людини, які є реакцією на перегляд матеріалів певної спрямованості: якщо реакція позитивна й активізує так званий центр задоволення в мозку, то людина лояльна. І навпаки. Крім того, ставлення до контенту може видавати міміка людини, мікрорухи м'язів обличчя, які не може розпізнати людина, але виявить комп'ютер.
У статті говорилося, що розроблена технологія зміцнить "впевненість і рішучість бути вдячними партії, слухати партію і слідувати за партією".