Людство наблизилось до розв'язання проблеми космічного сміття: Китай запустив прибиральника

28 квітня 2021, 21:04
Читать новость на русском

Китай вивів на орбіту Землі прототип прибиральника космічного сміття. Це робот NEO-01, який за допомогою великої сітки зможе збирати уламки. Він також оснащений телескопом для спостереження за невеликими небесними тілами в далекому космосі, а ще може займатися видобутком ресурсів із астероїдів.

Китайське інформаційне агентство Сіньхуа повідомило, що у вівторок за допомогою ракети "Чанчжен-6" на низьку навколоземну орбіту було виведено кілька супутників і прототип робота NEO-01. Він створений стартапом Origin Space з Шеньчженя.

Цікаво Microsoft знову висміяла Apple: цього разу в рекламі Surface Laptop 4 дісталось MacBook Air

Що відомо про апарат

Його вага становить 30 кілограмів. Він буде використовувати сітку, а потім спалювати сміття за допомогою свого електрореактивного двигуна.

Засновник Origin Space Су Мен сказав, що незабаром будуть проведені експерименти для перевірки можливостей видобутку ресурсів на астероїдах і видаленні космічного сміття. Пан Су додав, що NEO-01 послужить прототипом майбутніх роботів, завданням яких стане отримання цінних мінералів з астероїдів для їх подальшого використання у розвитку космічної промисловості.

NEO-01 – не перший космічний сміттяр. Близько місяця тому Японська Astroscale вивела на орбіту свій апарат ELSA-d, який використовує магніти для збору космічного сміття. А той же Китай ще раніше запустив подібний апарат Шицзянь-17, озброєний роботизованою рукою для збору сміття у космосі. Останній став причиною того, що космічні сили США в доповіді Конгресу назвали Китай головною загрозою для країни в космосі.

Проте, проблема космічного сміття постійно загострюється. Кількість об'єктів на орбіті, розмір яких перевищує один сантиметр, становить, за різними оцінками, від 600 до 700 тисяч.