США вважають, що Китай зламав допоміжну інфраструктуру військових баз по всьому світу

31 липня 2023, 18:01
Читать новость на русском

Джерело:

The New York Times

Уряд США шукає сліди хакерського втручання в мережах, що контролюють зв’язок, водопостачання та електроенергію військових баз. Вважають, що у випадку військового конфлікту Китай може спробувати відключити їх за допомогою підсаджених у систему вірусів.

Згідно з інформацією видання, яке посилається на власне анонімне джерело, військові виявили шкідливий комп'ютерний код, назвавши його "бомбою вповільненої дії", яка може дати Китаю можливість перервати або сповільнити американське військове розгортання або операції з поповнення запасів шляхом відключення електроенергії, води і зв'язку на американських військових базах. Але його вплив може бути набагато ширшим, оскільки, за словами американських чиновників, ця ж інфраструктура часто постачає електроенергію до будинків і підприємств пересічних американців.

Дивіться також Хакери створюють штучний інтелект без жодних етичних обмежень

Китай готовий до можливої війни

Перші публічні натяки на кампанію шкідливого програмного забезпечення почали з'являтися наприкінці травня, коли компанія Microsoft заявила, що виявила загадковий комп'ютерний код у телекомунікаційних системах на Гуамі, тихоокеанському острові з величезною американською авіабазою, та в інших місцях у США. Але це виявилося лише одним дрібним прикладом набагато ширшої картини. Більше десятка американських чиновників і галузевих експертів заявили, що зусилля Китаю виходять далеко за межі телекомунікаційних систем і передували травневій доповіді щонайменше на рік. За їхніми словами, зусилля уряду США з пошуку та знищення ворожого коду тривають вже деякий час, але військові досі не знають повного обсягу його присутності в мережах по всьому світу, частково через те, що він дуже добре прихований.

В адміністрації точаться дебати щодо того, чи спрямована ця операція насамперед на підрив військової діяльності, чи на підрив цивільного життя в ширшому сенсі в разі конфлікту – наприклад, якщо Китай все ж наважиться на захоплення Тайваню. Згідно з даними, влада країни поки що поступово інформує всі необхідні органи та структури, а також розробляє засоби та стратегії для протидії.

На запит The Times Білий дім не підтвердив цю інформацію. Натомість там опублікували заяву, в якій не згадується про Китай чи військові бази, а лише наголошується на тому, що "адміністрація Байдена невпинно працює над тим, щоб захистити Сполучені Штати від будь-яких перебоїв у роботі критичної інфраструктури".