У Китаї розробили етичні принципи для штучного інтелекту

4 жовтня 2021, 21:04
Читать новость на русском

Джерело:

South China Morning Post

Штучний інтелект розвивається дуже швидкими темпами. Сьогодні він не лише пише вірші й поеми та допомагає у вирішенні побутових питань, а й шукає для людства ліки від різних хвороб, виконує надскладні завдання для науковців і навіть досліджує космос.

Подібно до відомих трьох законів робототехніки, сформульованих свого часу письменником Айзеком Азімовим, такі закони та принципи рано чи пізно напрошувались і щодо штучного інтелекту. Першими за це завдання взялися дослідники в Китаї.

Цікаво Почалось будівництво найбільшої в світі електростанції для вироблення водневої енергії

Етичні принципи штучного інтелекту

Документ, який опублікували в Китаї, містить шість основних принципів систем ШІ.

  • Найбільше значення надали захисту прав користувачів і запобіганню ризиків, пов'язаних з впливом світових техногігантів.
  • Правила спонукають розробників до забезпечення "керованості та надійності перебування ШІ під контролем".
  • Головними цілями ШІ зазначаються поліпшення добробуту людей, забезпечення справедливості, захист приватного життя і безпеки, а також підвищення етичної грамотності.
Іронічно, що про захист приватного життя, безпеку та справедливість говорять саме у Китаї – країні, відомій своєю цензурою і репресіями щодо незгодних з позицією влади.
  • Зазначається, що людина завжди повинна зберігати повне право приймати рішення про використання послуг штучного інтелекту, право вибирати ступінь впливу на своє життя і право припинити його роботу у будь-який час.

Сьогодні, як відомо, Китай прагне стати світовим лідером у галузі ШІ. Ще у 2017 році Державна рада КНР представила план, згідно з яким країна повинна випередити США у цій сфері. І судячи з останніх тенденцій, шанси цілком реальні.