Здається, Китай зламав увесь світ: Пекін мав доступ до японських мереж протягом місяців

9 серпня 2023, 15:01
Читать новость на русском

Джерело:

Engadget

Китай намагається шпигувати буквально за всім світом. Численні повідомлення про хакерські атаки, викриття Huawei, втручання у військові бази США – це лише кілька випадків з численних виявлених. Однак ми не знаємо, які ще сюрпризи чекають на нас попереду. Цього разу стало відомо про втручання в японські мережі.

Випадок, про який повідомили ЗМІ, судячи з усього, стався кілька років тому. Наприкінці минулого року видання Nikkei Asia повідомило, що Японія планує додати тисячі співробітників до свого військового підрозділу кіберзахисту. Тоді це могло викликати здивування – чому країна раптово взялася залучати таку колосальну кількість спеціалістів з кібербезпеки, – але тепер ми знаємо причину.

Дивіться також США вважають, що Китай зламав допоміжну інфраструктуру військових баз по всьому світу

Що сталося

Згідно з повідомленням The Washington Post, хакери з Китаю мали "глибокий, постійний доступ" до японських оборонних мереж. Агентство національної безпеки США вперше виявило цей злам наприкінці 2020 року. Тоді голова АНБ і командувач Кібернетичного командування США генерал Пол Накасоне разом із заступником радника Білого дому з національної безпеки Метью Поттінгером вилетіли до Японії, щоб повідомити про нього офіційним особам.

Попри брифінги, які доходили аж до прем'єр-міністра Японії, The Post повідомляє, що хакерські атаки з боку Китаю залишалися проблемою протягом декількох місяців, зберігаючись до кінця правління адміністрації Трампа і до початку 2021 року.

Кіберкомандування США спочатку запропонувало Японії допомогу в очищенні її мереж від шкідливого програмного забезпечення, але, як повідомляється, отримало відмову, оскільки країна не хотіла, щоб військові іншої країни мали доступ до її систем.

Замість цього Японія вирішила використовувати для пошуку вразливостей вітчизняні комерційні фірми з безпеки, покладаючись на США лише як на інструктора щодо того, що ці фірми знайдуть. Зрештою Японія прийняла більш активну стратегію національної безпеки, яка, як кажуть, включає в себе нове кіберкомандування для цілодобового моніторингу мереж, а також до 4 000 активних співробітників з кібербезпеки.