Корея вперше запускає першу повністю вітчизняну ракету у космос
Джерело:
Yonhap News AgencyЗгадуючи про Південну Корею, не можна сказати, що ця країна "веде активне космічне життя", якщо порівнювати, наприклад, з США, Індією, Китаєм чи Японією. Запуски проводилися рідко, а власних супутників не так вже й багато. Та тепер, ймовірно, усе зміниться, адже відбувся старт першої повністю вітчизняної ракети Nuri.
Старт Nuri відбувся 21 жовтня 2021 року близько 8 години ранку за Всесвітнім координованим часом. Запуск проводився з південнокорейського космодрому Naro. На ракеті був розташований макет корисного навантаження, який Nuri мала вивести на сонячно-синхронну орбіту.
Читайте за темою Перша повністю вітчизняна ракета Південної Кореї готується до старту
Запуск ракети-носія Nuri: дивитись відео онлайн
Перша повністю вітчизняна орбітальна ракета
Повідомляється, що запуск був частково успішним й усі компоненти нової ракети-носія відпрацювали штатно, окрім третього ступеня, який відключився раніше запланованого часу. Тому макет супутника, вагою 1,5 тонни, не був виведений на сонячно-синхронну орбіту, висотою близько 600 – 800 кілометрів. Південна Корея витратила на розробку ракети близько 1,6 мільярда доларів.
Слід відзначити, що раніше у Південній Кореї розроблялася ракета-носій Naro. Роботи над нею проводилися у тісному партнерстві з Росією, але проєкт провалився – з трьох запусків два виявилися аварійними, що послугувало причиною закриття проєкту. Паралельно з невдачами Naro, Корея почала інвестувати гроші у розробку Nuri. На відміну від Naro, нова ракета носій побудована повністю у Південній Кореї за власними технологіями.