Космічний телескоп "Габбл" показав 5000 сяючих стародавніх галактик
Джерело:
Space.comТелескоп "Габбл" продовжує активно досліджувати Всесвіт, а фахівці, що працюють з ним, продовжують створювати вражаючі зображення різних об'єктів. Цього разу він зафіксував близько 5000 далеких стародавніх галактик різної форми та розміру, що світяться в інфрачервоному світлі.
Вік найстаріших галактик, присутніх на знімку, становить близько 13 мільярдів років. Вони виникли лише за кілька сотень мільйонів років після Великого вибуху. Розглядаючи ці галактики в ультрафіолетовому світлі, вчені можуть дізнатися, які хімічні елементи є всередині них. Ця інформація грає найважливішу роль розуміння процесів формування та еволюції галактик.
Не пропустіть Телескоп "Габбл" зазирнув у таємниче "вушко голки" карликової спіральної галактики
Проблема цього способу дослідження Всесвіту в тому, що ультрафіолетове світло від найдавніших галактик розсіюється до того, як досягає наукових інструментів, що є в розпорядженні астрономів. Проте вчені мають можливість дослідження молодших галактик, вік яких близько 11 мільярдів років. Саме так вчинили астрономи, які використовували телескоп "Габбл" для створення зображення групи дуже старих галактик.
Представлене зображення є частиною нещодавнього дослідження UVCANDLES, у рамках якого телескоп "Габбл" за десять днів відобразив близько 140 тисяч галактик. Деякі з них можна побачити на опублікованому знімку.
Знімок телескопа Hubble / Фото NASA/ESA
Саме дослідження UVCANDLES є продовженням програми CANDLES, в рамках якої вивчалися інфрачервоні та червоні промені видимого світла. Очікується, що робота в даному напрямку дозволить вченим зазирнути в епоху раннього Всесвіту, яка відома як реіонізація.
Читайте на сайті Зоряні війни Рогозіна глава Роскосмосу звинуватив LM, Boeing та SpaceX у роботі на Пентагон
Більше космічних новин
- Всередині червня інтернет облетіла новина про те, що китайський радіотелескоп FAST, відомий, як Sky Eye, зловив сигнал, імовірно, від іншопланетної цивілізації. Принаймні так зазначалося у звіті China ET Civilization Research Group, який потім загадково видалили. Фахівець Ден Вертімер із програми SETI переконаний, що це лише перешкоди від земних радіоджерел.
- Група дослідників з Австралії під керівництвом Цзісіня Хуанга з Університету Маккуорі, запропонувала концепцію найбільшого телескопа в світі. Мережа об'єктів для дослідження космосу повинна охопити практично всю планету.
- Завдяки телескопу TESS, астрономи змогли виявити поблизу червоного карлика HD 260655 дві скелясті екзопланети, які в 2-3 рази важчі за Землю. Імовірно в майбутньому вони стануть об'єктами для вивчення за допомогою космічного телескопа "Джеймс Вебб".