Космічний зонд зустрівся з хвостом уже зруйнованої комети ATLAS
Джерело:
nam2021.orgКомета ATLAS розвалилася, так і не наблизившись до Землі. Але за щасливим збігом обставин через її іонний і пиловий хвости пролетів апарат Solar Orbiter.
Комету C/2019 Y4 (ATLAS) вперше помітили у 2019 році. Очікувалося, що незабаром вона наблизиться до Землі і яскраво засяє, ставши видимою навіть неозброєним оком. Однак у 2020 році вона розпалася на частини.
Цікаво Нова утіліта дозволяє перевірити, чи заражений ваш смартфон вірусом Pegasus
Два хвости ATLAS
Наукові спостереження за ATLAS тривають, і нещодавно європейський зонд Solar Orbiter пройшов крізь хвіст комети, зібравши нові цінні дані. Перетин їхніх траєкторій — щасливий збіг, який виявили вже після запуску космічного апарату.
Завдання Solar Orbiter – спостереження Сонця, адже інструменти неідеальні для вивчення комети, та й не повинні були працювати в цей час. Але в роботу зонда внесли зміни, і на початку червня 2020 року він зустрівся з останками ATLAS.Бортові датчики допомогли дослідити структуру магнітних полів, що несуться з іонним хвостом комети.
Хвостів у комети є два:
- один з них утворений частинками газів, які іонізуються і прискорюються, формуючи іонний хвіст, що слабко світиться.
- другий хвіст створюють повільніші частинки пилу.
Solar Orbiter пройшов через пиловий хвіст між 31 травня і 1 червня 2020 року, а через кілька днів перетнув іонний, простеживши за його магнітними полями і потоками заряджених частинок.