Земля зіткнулася з масштабною магнітною бурею, яка триватиме три дні

26 січня 2024, 14:01
Читать новость на русском

Джерело:

Meteoagent

Земля перебуває у вельми неспокійному періоді, зіштовхуючись зі все новими й новими викидами сонячної радіації. 22 і 23 січня ми пройшли крізь дуже сильні магнітні бурі після того, як на нашій зорі стався подвійний спалах, що призвів до відключення радіозв’язку в Індонезії та Австралії. Після двох днів відносного спокою на нас знову чекає чергова магнітна буря.

Вчені показали короткостроковий прогноз на основі даних супутникових систем NOAA, TESIS і наукових міжнародних метеорологічних лабораторій по всьому світу.

Дивіться також З якими наслідками зіткнеться Земля, якщо ми покриємо Сахару сонячними електростанціями

Деталі

  • Згідно з цими спостереженнями, 26 та 27 січня магнітна буря досягне K-індексу 5. І хоча не найстрашніша ситуація, що може спостерігатися (максимальний показник – 9), все ж і за цих умов можуть бути відчутні наслідки. K-індекс 5 вважається високим рівнем геомагнітної активності й належить до червоної зони небезпеки.
  • 28 січня прогнозують деяке зниження активності (K-індекс 4), що принесе полегшення нашому магнітному полю, яке захищає життя на планеті від убивчого впливу сонячних викидів. K-індекс 4 – це середній рівень активності, який відносять до помаранчевої зони небезпеки.
  • З цього часу й аж до кінця місяця нарешті наступить спокійний період для планети.

Варто зазначити, що в цих прогнозах можливі незначні зміни, адже передбачати активність Сонця дуже важко через величезну кількість параметрів і недосконалість наших технологій. Однак враховуючи, що сонячним викидам потрібен час, щоб досягнути Землі, корегування саме найближчими днями були б мінімальними.

Людям на планеті хвилюватися не варто, адже здебільшого такі явища впливають лише на електроніку, яка може виходити з ладу на певний час – GPS, радіо, мобільний зв'язок, супутники. Крім того, у північних регіонах можуть спостерігатися полярні сяйва. Багато хто також заявляє про метеочутливість і вплив таких магнітних бур на самопочуття людини, однак численні дослідження неодноразово спростовували цей зв'язок – вчені та лікарі не знайшли жодних доказів того, що такі збурення впливають на сон, біль у голові, втому, загострення хвороб чи інше.