Українці створили ШІ-платформу Mantis Analytics, яка допоможе перемогти в інформаційній війні

15 вересня 2023, 13:01
Читать новость на русском

Джерело:

Mantis Analytics

Фейкові новини, маніпуляції, дезінформація та інші прояви російської присутності в інтернеті стали для нас звичним явищем ще задовго до повномасштабного вторгнення та навіть початку війни. Часом вони настільки майстерно виконані, що розпізнати в них брехню неможливо. Боротися з цим покликана нова технологія від українських розробників.

Одним із перших про цю розробку повідомив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України. За його словами, платформа, ядром якої є штучний інтелект, вміє моніторити й аналізувати події, виявляючи маніпуляції в інформаційному просторі.

Дивіться також Один додаток, щоб правити всіма: WhatsApp зможе надсилати повідомлення в інші месенджери

Як працює Mantis Analytics

Mantis Analytics нативно використовує машинне навчання, моделі NLP та LLM для швидкого та ефективного аналізу величезних обсягів неструктурованих даних.

Mantis у режимі реального часу обробляє тисячі повідомлень та гігабайти даних зі ЗМІ, соцмереж, інформаційних платформ. Потім компонує все на інтерактивній карті. Дані допомагають ефективніше протидіяти дезінформації й ворожій пропаганді. Адже кожен може побачити, як росіяни поширюють фейки та обмінюються інформацією,
– пише Федоров.

Згідно з офіційним сайтом проєкту, компанія "надає урядам, організаціям та приватним особам технології штучного інтелекту для виявлення, захисту та протидії інформаційній війні". Ось деякі можливості нової програми:

  • Виявлення у реальному часі скоординованих інформаційних атак і наративних кампаній та протидія їм.
  • Детальний автоматичний аналіз новин і дописів.
  • Інтерактивні дашборди зі спеціалізованими інструментами для дослідницького аналізу інфопростору.
  • Розумне узагальнення за допомогою ШІ. Тисячі новин і публікацій подаються в кількох реченнях.
  • Автоматичне виявлення маркування дезінформації. Вказівки на конкретні маніпулятивні технології, спрямовані на послаблення когнітивної безпеки аудиторії, такі як пропаганда, фейкові новини та інші методи впливу.
  • Збір та зберігання даних з соціальний мереж, месенджерів, телебачення, радіо та медіа.
  • Компанія також згадує "прогнозування майбутнього", але неясно, що тут мається на увазі. Ймовірно, ШІ на основі зібраних даних намагається припустити, як буде розвиватися та чи інша дезінформаційна кампанія, щоб користувач був до цього готовий і міг заздалегідь вжити заходів.

Інтерфейс програми Mantis Analytics / Фото Mantis Analytics

Команда розробників, яка повністю складається з українців, пише, що випробувала свою розробку в умовах російсько-української війни, "допомагаючи державним та силовим структурам вирішувати питання життя і смерті".