Microsoft захистить усіх, на кого подадуть до суду за використання Copilot

10 вересня 2023, 17:01
Читать новость на русском

Використання штучного інтелекту пов'язане з певними ризиками. Оскільки алгоритми вчаться на певному наборі даних, вони в результаті видають інформацію, засновану саме на них. Іноді відповідь може не містити жодних змін першоджерела, викликаючи невдоволення правовласників. Microsoft хоче взяти на себе всю відповідальність за це.

Численні активісти, особливо серед художників, протестують через те, що їхні твори незаконно використовуються для навчання нейромереж, роблячи "малюнки" машин схожими на їхній стиль, або навіть копіюючи цілі частини робіт. Те саме стосується авторів текстів. Наприклад, нещодавно видання The New York Times переписало правила використання свого сайту, додавши в них заборону розробникам ШІ використовувати написані журналістами тексти. Мережею відразу ж поповзли чутки, що керівництво подасть до суду на OpenAI та її ChatGPT. Імовірно, це й стало однією з причин, чому Microsoft, як головний інвестор OpenAI, швидко заявила, що користувачі платного ШІ-помічника Copilot можуть звернутися до компанії, якщо на них подадуть позов за порушення авторських прав.

Дивіться також У Південній Кореї представили робота-гуманоїда, який може керувати літаком замість пілота

Microsoft відповість

У своєму блозі, присвяченому ініціативі під назвою Copilot Copyright Commitment, головний юридичний директор Microsoft Бред Сміт заявив, що компанія візьме на себе відповідальність за будь-які потенційні юридичні ризики, оскільки все більше правовласників ставлять під сумнів те, як компанії, що розробляють ШІ, поводяться з захищеними творами. Microsoft заявила, що ця політика є продовженням її загальних зобов'язань перед клієнтами ШІ, оголошених на початку цього року.

Компанія Білла Гейтса заявила, що вибрала цей шлях з трьох причин:

  • Вона хоче стояти за клієнтами, які користуються її послугами.
  • Вона розуміє занепокоєння правовласників.
  • Вона вбудувала запобіжники проти можливості отримання результатів, що порушують авторські права на захищені матеріали, а отже впевнена в безпеці своїй та своїх клієнтів.

Якщо третя сторона подасть позов до суду на комерційного клієнта за порушення авторських прав у зв'язку з використанням Microsoft Copilot або результатів, які він генерує, ми будемо захищати клієнта і виплатимо суму будь-якого несприятливого судового рішення або врегулювання, що є результатом судового процесу, за умови, що клієнт використовував запобіжники та фільтри контенту,
– написав Сміт.

Сміт зазначає, що компанія прагне до подолання невизначеності в авторському праві, але при цьому не хоче відштовхнути людей, які бояться проблем, від послуг генеративного ШІ.

Нагадаємо, крім свого відомого чатбота BingChat, побудованого на тій же мовній моделі, що й ChatGPT, компанія взялася впроваджувати штучний інтелект і в інші свої проєкти. Платний сервіс Copilot – це віртуальний помічник, який працюватиме у Windows, Teams, Outlook програмах Office та інших продуктах. Він допоможе знайти нові ідеї, написати тексти, заповнити таблиці, керувати операційною системою, виконувати безліч рутинних завдань за кілька секунд і багато іншого. Поки що невідома дата повноцінного запуску сервісу, але він уже тестується.

Цікаво, що Бред Сміт використовує формулювання "комерційний клієнт", що може натякати на наявність у Copilot безплатного доступу з обмеженим набором функцій.