Коли запрацює "Дія": у Мінцифрі назвали дату і вже набирають тестувальників
Нещодавно анонсований додаток "Дія", який стане основою програми "Держава у смартфоні" стартує вже 16 грудня. Тим часом у Мінцифрі відкрили набір тестувальників для перевірки роботи додатку, яка триватиме протягом п'яти днів.
Раніше в ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомляв, що запуск додатка запланували на 1 грудня.
Читайте також: "Дія": офіційно представили бренд та стратегію електронної держави України
"Я перший раз кажу якусь конкретну дату … Давайте так, 1 грудня, я буду дуже сподіватися, що ви зможете це зробити", – відповів міністр на запитання журналістки, коли вона зможе завантажити додаток "Дія".
Десь через місяць ми запускаємо портал "ДІЯ". Це буде великий портал і мобільний додаток. Він включатиме державні послуги, які сьогодні можна отримати на різних сайтах – реєстрація чи закриття бізнесу, допомога при народженні. Що моє найулюбленіше і над чим я працюю – ми запускаємо додаток, де будуть водійські права, техпаспорт на авто, ідентифікаційний код та студентський,
– додав Михайло Федоров.
Коли запрацює "Дія"
І все ж бета-версія "Дії" стане доступною з 16 грудня. До цього програму перевірятимуть тестувальники. Про це повідомили у телеграм-каналі "Мінцифра".
У міністерстві радять поквапитися, адже у першій хвилі тестування зможуть взяти участь лише 20 000 українців.
Подати заявку на участь у бета-тестуванні та дізнатись про деталі можна тут.
Крім того у міністерстві повідомили, що перша версія додатку стане у нагоді водіям. Усі, хто долучаться до тестування, першими матимуть можливість завантажити у свій смартфон водійські права й техпаспорт.
Що таке "Дія"?"Дія", або якщо розшифрувати абревіатуру, "Держава і я" – це проект Кабміну про державу в смартфоні.
Також у Японії президент Володимир Зеленський з керівництвом Японської асоціації нової економіки (JANE) та зазначив, що ІТ-сектор є одним з найбільш динамічних у нашій країні, та розповів про плани його розвитку. І як повідомляє Офіс Президента, японські бізнесмени зацікавилися українським проектом "Держава у смартфоні".
Які переваги "Держави в смартфоні"?
120 послуг були онлайн доступні. До кінця року мають з'явитися ще 70. В одну систему планують звести дані про реєстрацію фізичної особи-підприємця, документи водія, інформацію про майно, землю, транспорт, податки та доходи українців. Єдиний електронний кабінет, впевнені експерти, суттєво полегшить життя.
Цікаво! Уряд готує закон про скасування трудових книжок: що зміниться
Але цього для Михайла Федорова мало. Ставить за мету здійснити електронний перепис населення і провести вибори онлайн. Тобто для підтримки кандидата потрібно лише поставити галочку у своєму смартфоні або комп'ютері.
Додаток запрацює з 16 грудня
Отже, додаток "Держава у смартфоні" дозволить:
– проголосувати на виборах;
– написати скаргу на чиновника;
– перереєструвати автомобіль;
– стежити за успішністю дитини у школі;
– сплатити податки чи комунальні послуги;
– отримати рецепт на ліки;
– зареєструвати дитину після народження;
– отримати чи надати дозвіл на будівництво.
Презентація Міністерства цифрової трансформації України та бренду цифрової держави – дивіться відео
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно