Мільярди світлових років: вчені створили віртуальний всесвіт
Різноманітні комп'ютерні ігри пропонують користувачу поринути у вигаданий світ та досліджувати його. Stellaris, EVE; Online, No Man's Sky, Elite: Dangerous – всі ці ігри пропонують нам дослідити сотні, тисячі, мільйони та сотні мільйонів зірок. Для вчених це не серйозно, тому вони створили свій симулятор.
Велетенський комп'ютерний всесвіт Uchuu (в перекладі з японської мови – "космічний простір") абсолютно безплатний. Це найбільша та найреалістичніша симуляція Всесвіту на сьогодні. Щоправда, це не No Man's Sky, тому політати на космічному кораблі не вийде. Uchuu – це наукова симуляція, яка допомагає краще зрозуміти еволюцію Всесвіту та фокусується на великомасштабних структурах.
Комп'ютерна симуляція допомогла виявити Де зараз перебуває Місячний модуль "Аполлона-11"
Можливості симулятора Uchuu: дивитись відео
Детальніше про найбільший віртуальний Всесвіт
Віртуальний Всесвіт Uchuu складається з 2,1 трильйона частинок в обчислювальному кубі зі стороною 9,63 мільярда світлових років. Це складає приблизно три чверті відстані між Землею та найбільш віддаленим об'єктом, який ми можемо спостерігати.
Симуляція моделює еволюцію матерії протягом майже всієї 13,8-мільярдної історії Всесвіту від Великого вибуху до сьогодні.
Концентрується Uchuu на великомасштабних структурах, тому зорі та планети у симуляції ви не знайдете.
Створення Всесвіту
- Над створення віртуального Всесвіту працювали вчені з Японії, Іспанії, США, Аргентини, Австралії, Чилі, Франції та Італії.
- Для створення Uchuu був використаний найпотужніший суперкомп'ютер, який доступний астрономічній науковій спільноті – ATERUI II.
- Науковці витратили рік часу, щоб створити симуляцію.
- Код для генерації Uchuu написав японський вчений Tomoaki Ishiyama.
- Для створення Всесвіту використали 40 200 процесорів.
- Під час створення симуляції було згенеровано 3 петабайти даних. Це рівняється 3 145 728 гігабайтам.