Індійський місяцехід занурили в сон, щоб пережити тривалу ніч
Джерело:
FuturismАпарат Pragyan, запущений Індією в рамках місії Chandrayaan-3, за свій дуже короткий час роботи встиг зробити немало відкриттів. Але тепер йому потрібно буде провести деякий час у сні, вичікуючи настання місячного ранку.
Як повідомляє джерело, дослідницький апарат Pragyan уже пройшов понад 100 метрів поверхні супутника з моменту свого прибуття 23 серпня. Зараз і він, і його посадковий модуль Vikram перебувають у "сплячому режимі". Триватиме це близько двох тижнів.
Дивіться також Хімічні сполуки, сейсмічна активність і плазма: ось, що вже знайшов місяцехід Індії на Місяці
Для чого вимкнули апарати
Річ у тім, що обидва працюють на сонячних батареях. І хоча Індійська організація космічних досліджень каже, що їхні акумулятори "повністю заряджені", вчені все ж вирішили поки що безпечно вимкнути й припаркувати місяцехід, щоб уникнути непередбачуваних ситуацій під час двотижневої темряви.
Сонячна панель орієнтована на отримання світла на наступному сході сонця, який очікується 22 вересня 2023 року,
– написали в ISRO, зазначивши, що "приймач марсохода залишається ввімкненим".
Агентство зазначає, що Pragyan пішов у сон першим 2 вересня. Vikram наслідував його приклад через два дні й 4 вересня в повідомленні ISRO оголосили, що спусковий апарат "засне поруч". Щоб наблизити їх одне до одного, оператори ненадовго ввімкнули двигуни посадкового модуля й здійснили "стрибок" на 16 дюймів (40 сантиметрів). Хоча його робота тривала на кілька днів довше, прокинуться вони одночасно 22 вересня.
Індійське космічне агентство сподівається на успішне пробудження, але не виключає, що щось може піти не так і апарати не прокинуться, залишившись на супутнику як вічні "місячні посланці Індії".
Нагадаємо, Pragyan уже встиг виміряти температуру верхніх шарів ґрунту Місяця, а також проаналізувати його хімічний склад. Він є першим людським апаратом, який сів на Південному полюсі Місяця.