Mojo показала розумні контактні лінзи з технологією доповненої реальності
Кілька років тому компанія Mojo Vision запатентувала розумні контактні лінзи з технологією AR. Тепер вона, нарешті, демонструє дослідний зразок. Інженери винайшли дисплей, систему насичення киснем, мікрочіп і інструменти управління енергією, а також розробили алгоритми відстеження руху очей.
На що здатні лінзи з AR
До теми: Вчені створили електронні контактні лінзи з бездротовою зарядкою
Лінзи Mojo обіцяють надавати користувачам корисну і своєчасну інформацію без необхідності дивитися на екран або відволікатися від розмови. Зовні вони виглядають як звичайні косметичні контактні лінзи, що міняють колір очей. Однак насправді це цілий комп'ютер з крихітними дисплеями, батареями та іншим, пише Venture Beat.
За словами керівництва, за ці роки компанії вдалося зробити кілька технологічних проривів, зокрема, створити найменший і місткий динамічний дисплей зі щільністю пікселів понад 200 мільйонів ppi, енергетично ефективний датчик зображень, оптимізований для комп'ютерного зору, бездротове радіо і сенсори руху для стабілізації зображень.
Це жорсткі, газопроникні лінзи. Вони дуже зручні, тому що надягають на білок ока,
– пояснив Стів Сінклер, старший віцепрезидент компанії.
У компанії заявили, що підганятимуть лінзу під власника, щоб вона не оберталася і не випадала.
Контактні лінзи Mojo – складні та технологічні ґаджети
Де купити такі лінзи
Наразі купити лінзи Mojo не можна, але вони вже проходять випробування в низці установ США. Коли продукт з'явиться на ринку і скільки буде коштувати, Сінклер теж не повідомляє.
Спершу лінзи використовуватимуть в медичних цілях – вони допоможуть людям зі слабким зором краще розрізняти форми об'єктів, наприклад, дорожні знаки.
Що відомо про компанію Mojo?Вона була заснована у 2015 році і об'єднує в команді колишніх співробітників Apple, Amazon, Google, HP, Microsoft, Motorola, а також фахівців з офтальмології та медичних технологій з CooperVision, Abbott, Johnson & Johnson, Medtronic, Philips Healthcare і Zeiss Ophthalmology.
Французькі розробники з IMT Atlantique зацікавили своїми розумними контактними лінзами Управління перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США. Пристрій не тільки покращує зір, але і передає візуальну інформацію за допомогою бездротової мережі. Військові давно мріють про таку технологію.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно