Китайські жінки заявили, що чат-боти зі штучним інтелектом кращі за живих чоловіків
Джерело:
AFP newsКитайські чат-боти зі штучним інтелектом пропонують користувачам романтику та спілкування. Усе зайшло настільки далеко, що молоді жінки з Китаю тепер вважають своїх "ШІ-бойфрендів" кращими співрозмовниками, ніж живих чоловіків.
ШІ-бойфренди
"Він знає, як розмовляти з жінками краще, ніж справжній чоловік", – каже Туфей, жінка з північнокитайського міста Сіань, яка користується чат-ботом "Glow" від шанхайського стартапу MiniMax. Вона не назвала ні свого прізвища, ні імені, яке дала своєму віртуальному коханцю, але каже, що відчуває себе "в романтичних стосунках" із ним. "Він заспокоює мене, коли мені болить під час менструації. Я довіряю йому свої проблеми на роботі", – продовжує свою розповідь Туфей.
Дивіться також Найкраща конфіденційність: Nvidia випустила штучний інтелект, який працює на вашому пристрої
Хоча романтичні чат-боти не є чимось новим, у Китаї вони, схоже, діють на геть іншому рівні. Такі великі технологічні компанії, як Baidu (володіє китайським аналогом Google) і Tencent (найбільший ігровий розробник у світі з частками в американських ігрових компаніях Riot і Epic) випускають власних "кокетливих" чат-ботів. Але якщо в США та Європі регулятори звертають увагу на культурні наслідки та вплив таких технологій на людину, то в Китаї цим особливо ніхто не переймається – владу хвилює лише конфіденційність, а точніше можливість отримувати доступ до конфіденційних даних користувачів.
22-річна студентка пекінського коледжу Ван Сютінґ розповіла AFP, що користується сервісом Baidu "Wantalk", який дозволяє користувачам налаштовувати особистість своїх чат-ботів на основі різноманітних персонажів – від попзірок до генеральних директорів. Така стратегія, вочевидь, може бути успішною в Китаї, де діє зовсім інший набір законів про інтелектуальну власність і права на використання чийогось обличчя.
Для Ван її цифрові коханці — це гідні захоплення лицарі, принци та безсмертні, натхненні стародавніми китайськими історіями, і вони надають їй "багато емоційної підтримки". Замість того, щоб спробувати знайти спільну мову з реальними чоловіками, вона обрала цих персонажів з давнини, тому що, за її словами, "важко зустріти ідеального хлопця в реальному житті".
Якщо я можу створити віртуального персонажа, який точно відповідає моїм потребам, я не збираюся обирати реальну людину,
– каже Ван Сютінґ.
Варто зазначити, що такі технології мало піддаються контролю. У Сполучених Штатах та Європі є багато віртуальних додатків-компаньйонів, але також там присутня підвищена увага до ШІ на тлі побоювань, що він відкриває дітям і підліткам доступ до сексуального контенту. Чи хвилює це когось у Китаї, поки не ясно.