Мозкові імплантати повернули паралізованим можливість керувати комп'ютером
Мозкові імплантати випробували на людях. Пацієнти з паралічем змогли попрацювати на комп'ютері, в тому числі набирати текст і гортати сторінки сайтів.
Проєкт австралійських вчених з Університету Мельбурна по вживленню імплантатів в мозок дійшов до стадії клінічних випробувань на людях і показав вражаючі результати, пише newatlas.
Цікаво Глибоке навчання здатне на все, – батько штучного інтелекту Джеффрі Хінтон
Що відомо
В рамках експерименту люди з порушеннями функцій рухового апарату змогли працювати на комп'ютері аж до уявного набору тексту зі швидкістю до 20 символів в хвилину. Розробка збирається отримати схвалення для широкого використання через п'ять років.
Проєкт Stentrode фінансується Агентством передових оборонних дослідницьких проектів Міністерства оборони США DARPA. Метою є управління екзоскелетами лише розумовими зусиллями. Також вчені вирішують завдання неінвазивного методу установки імплантатів тобто без хірургічного розтину черепа пацієнта.
Демонстрація роботи імплантату: відео
Австралійський імплантат Stentrode – це модернізований коронарний зонд-стент для очищення кровоносних судин. У 2016 році він був випробуваний на вівцях. За останній рік такі імплантати встановлені двом пацієнтам в Австралії і готується третя імплантація. Установка проводиться через розріз в артерії на шиї пацієнта. Зонд має розміри сірника і встановлюється в зону кори головного мозку по артерії, що легко переноситься пацієнтом.
Актуально Японія впроваджує штучний інтелект у служби доставки: це зробить їх більш ефективними
Дані з імплантату передаються через датчик, закріплений на грудях. Сам датчик підключається до комп'ютера. Пацієнт подумки управляє кінцівками, а система транслює це в зрозумілі програмам команди. Як стверджують дослідники, це як навчитися їздити на велосипеді – вміння залишається з вами назавжди.
Експерименти показали, що пацієнт з імплантованим зондом може керувати комп'ютером і програмами: створювати пошукові запити, збільшувати зображення, управляти курсором і іншими операціями. І все це лише силою думки. Як повідомляють розробники, результат перевершив очікування.