На Марсі могли бути умови для життя
На поверхні древнього Марсу, близько 4 мільярдів років тому, було достатньо водню. Тобто цього було досить для підтримки підземного життя мікроорганізмів.
Про це заявляють планетологи з Університету Брауна в США, пише Science Alert.
Науковці переконані, що розпад молекул води в гірських породах на Марсі міг забезпечити достатньо енергії для підтримки популяції мікробів протягом сотень мільйонів років.
Читайте також: Ніхто із місії не виживе, – вчені зробили страхітливий прогноз щодо експедиції на Марс
"Ми показали, ґрунтуючись на основних розрахунках фізики і хімії, що давня підповерхня Марсу, ймовірно, мала достатню кількість розчиненого водню для живлення глобальної підповерхневої біосфери. Умови в цій житловій зоні були схожі на місця на Землі, де існує підземне життя", – заявив дослідник планет Джессі Тарнас.
Окрім того, у скелях на Марсі вчені знайшли підтвердження, що планета мала велику кількість води (на поверхні або під землею).
Тож якщо на Червоній планеті таки була вода, то це означає, що на Марсі могли існувати умови для форми життя. Це могли бути підповерхневі літоавтотрофні мікробні екосистеми – вони складаються зі спільнот мікроорганізмів, які живуть глибоко під землею.
На Землі хемолітотрофні форми життя використовують енергію, що зберігається в хімічних зв'язках неорганічних сполук, таких як сірководень або водневий газ, для отримання вуглеводів з двоокису вуглецю.
Ми знаємо, що радіоліз допомагає забезпечити енергією підземних мікробів на Землі. Так що ми поставили експеримент, щоб перевірити можливість радіолізу на Марсі,
– розповів планетолог Джек Мустард.
В результаті група вчених прийшла до висновку, що в давнину надра Марса могли бути цілком придатні для проживання літотрофних організмів. Вони могли існувати на глибині до 1,6-1,8 кілометра.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно