NASA відібрало ґрунт з астероїда Бенну в 320 мільйонах кілометрів від Землі

21 жовтня 2020, 02:36
Читать новость на русском

Американський космічний апарат Osiris-REx 20 жовтня відібрав зразки ґрунту з астероїда Бенну. Сам апарат вже протягом двох років перебуває на орбіті астероїда, що розташований на відстані в 320 мільйонів кілометрів від Землі.

Зонд зблизився з Бенну, але не здійснював висадки на поверхню астероїда, повідомляє американська космічна агенція NASA.

Цікаво Що таке астероїд Бенну і чому він небезпечний?

Osiris-REx наблизився до астероїда на відстань близько 750 метрів. Тоді з апарату випустили руку маніпулятор, яка й здійснювала забір ґрунту.

Сам Osiris-REx повинен був випустити струмінь газоподібного азоту під тиском і спеціальним насосом зібрати пил, який піднявся з поверхні.

Вся операція тривала не більш як 10 секунд. Цікаво, що всю операцію проводили в автономному режимі. Через величезну відстань затримка зі зв'язком сигналу досягала 18 хвилин, що не дозволяли вести операцію з центру керування польотами.

У NASA вважають, що змогли відібрати близько 60 грамів ґрунту з астероїда. На думку вчених, їхнє дослідження дозволить дізнатися ранню історію формування Сонячної системи. Це перша американська місія з повернення на землю зразків ґрунту з астероїда.

Коротко про астероїд Бенну:

  • Він розташований за 33 мільйони кілометрів від Землі. NASA вважає цей астероїд потенційно небезпечним для нашої планети небесним тілом.
  • Його вага досягає 140 мільйонів тонн, а діаметр астероїда – 560 метрів. За підрахунками траєкторії, він може зіштовхнутися з Землею в період 2169 – 2199 років.