NASA: будинки на Марсі можна виростити з грибів
Міко-архітектурний проєкт Дослідницького центру Еймса NASA тільки починає свою роботу, але космічне агентство покладає на нього великі надії. Вчені вже зуміли виростити з грибів стільці й цеглу. На черзі – повноцінне житло для колоністів.
Зараз проєкти будівництва житла для Місяця або Марса нагадують равликів, що тягають на собі весь свій будинок – надійно, але вимагає величезних витрат енергії. Але є й інші варіанти – наприклад, вирощувати будівлі на місці з грибниць. У цьому випадку також потрібно буде звести легкий каркас, а гриби, візьмуть на себе іншу роботу – треба тільки поливати їх водою, розповідає New Atlas.
Цікаво: NASA назвало 2019 рік одним із "найгарячіших" за понад 100 останніх років
Грибні будинки на Марсі й Місяці
Так можна буде виготовляти не тільки будівлі, але й меблі, та інші предмети інтер'єру. У 2018 році дослідники з Центру Еймса NASA представили перший прототип – стілець з грибів, вирощений за два тижні. Як тільки він був готовий, його піддали температурній обробці в печі, щоб він став чистим, сухим, функціональним і... мертвим.
Інші досліди показали, що цеглини, зроблені за допомогою грибів, деревини та відходів, краще витримують навантаження на вигин, ніж бетон, і краще протистоять стиску, ніж колоди. Крім того, вони відмінно захищають від шуму і займання.
Грибні "цеглини" міцні, надійні та тривкі
Ростуть гриби завдяки ціанобактеріям, які поглинають сонячну енергію, переробляючи воду і вуглекислий газ в кисень і в живильну для грибів матерію.
Вирощування будинків та меблів – зручне та ефективне рішення в умовах інших світів
Вчені лабораторії планують створювати з допомогою грибів трирівневі житла. Внутрішній шар виросте з грибниці. Наступний – з ціанобактерій, які будуть виробляти кисень як для грибів, так і для колоністів. А зовнішній шар буде відновлюваним, з льоду. Його завдання – захищати від радіації і забезпечувати бактерії водою.
Грибний блок вирощений в лабораторних умовах
Для того щоб гриби не забруднили середовище планети і не завадили біологам шукати там життя, дослідники планують змінити їх гени так, щоб вони не могли виживати зовні.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно