Науковці навчили робота психологічних навичок

5 травня 2018, 14:07
Читать новость на русском

Відтепер людиноподібні роботи Nao вміють проводити "корисне" та "приємне" мотиваційне інтерв'ю. Такої техніки їх навчили науковці з Університету Плімута (Велика Британія).

Як пише ресурс ScienceDaily, фахівці в роботу робота заклали програму, яка за допомогою послідовних питань і відповідей допомогла б людям частіше займатися спортом.

Читайте також: Вчені розробили робота, який може проводити операції на мозку

Так, для відповідної перевірки запросили 20 добровольців – 17 жінок і трьох чоловіків, кожен із яких пройшов інтерв'ю з роботом, що тривало не більш ніж 15 хвилин, а через тиждень заповнив анкету, в якій розповів про свої враження.

Учасникам досліду, зокрема, пропонувалося відповісти на питання за чотирма критеріями: наскільки комфортно почувалися респонденти під час спілкування з роботом, оцінка сценарію програми, зручність взаємодії та опис досвіду, який вони відчули, розповідаючи роботу про свій спосіб життя.

У підсумку більшості учасників сподобалася "неупередженість" співрозмовника. Крім того, багато хто відзначив, що він не засуджував їхні відповіді, а п'ять жінок віком від 18 до 33 років написали, що збільшили кількість занять спортом після такого спілкування.

За словами професорки Джекі Андраде, учасники дуже швидко адаптувалися до нових умов, а дехто навіть назвав таку взаємодію приємним, цікавим і корисним досвідом.

"Наступним етапом буде проведення кількісного дослідження, за допомогою якого ми зможемо визначити, чи така взаємодія з точки зору учасників збільшила їхню активність", – додала вчена.

Зауважимо, що техніку мотиваційного інтерв'ю у 80-х роках минулого століття придумав психотерапевт Вільям Міллер. Вона являє собою низку питань, які підштовхують людину до позитивних змін у його житті. Спочатку метод застосовували виключно до тих, хто страждає на алкогольну залежністю, але потім він отримав більш широке застосування.