Нові нейромережі здатні створювати зображення за запитом і визначати об'єкти на фото

7 січня 2021, 13:32
Читать новость на русском

OpenAI розробила дві нові нейромережі. Одна з них, яка називається DALL-E, створює зображення, фотографії та рендери на основі лише опису. А друга, CLIP, визначає об'єкти і класифікує їх.

Зображення, пропоновані DALL-E, генеруються нейромережею самостійно. Для цього використовується той же підхід, що і для GPT-3, іншої розробки тієї ж компанії. В даному випадку застосовується пара текст-зображення, представлені як послідовність "токенів" з певного алфавіту, розповідається на офіційному сайті компанії OpenAI.

Цікаво Google випустить оновлену серію камер відеоспостереження Nest Cam

Деталі

Нейромережа може створювати зображення одягу, інтер'єру, меблів, їжі, тварин. Наприклад, вона може створити картинки за запитом "дайкон в балетній пачці, що вигулює собаку" або "крісло у формі авокадо".


Результат запиту "крісло у формі авокадо" / Скріншот сайту OpenAI

DALL-E розуміє складні абстрактні комбінації, може змінювати стиль зображень, а також здатна створювати реалістичні фото і неіснуючі об'єкти.

Нейромережа здатна не тільки генерувати зображення, але і добудовувати будь-яку прямокутну область існуючого зображення.


Нейромережа доповнює картинку / Скріншот сайту OpenAI

Інша розробка компанії, нейромережа CLIP, здатна розпізнавати, що показано на зображенні по всьому опису, а не по тегу з одного слова. Видання Tech Crunch відзначило, що це цікава і потужна технологія, яка незабаром переросте в щось ще більш цікаве.