Німецька влада дозволила використання нацистської символіки в іграх

10 серпня 2018, 22:02
Читать новость на русском

Влада Німеччини вирішила внести зміни в законодавство, яке забороняло зображати нацистську символіку в іграх. Обмеження давно вже обурювало геймерську спільноту: публіка гостро реагує на будь-яку цензуру, і вже тим більше на ту, яка спотворює історичну достовірність.

Про це повідомляє PCgamer.

Читайте також: Red Dead Redemption 2: сюжет, трейлер та свіжі скріншоти з гри

Табу, через якого авторам тайтлів про середину XX століття доводилося змінювати свої творіння для німецького ринку, йде в минуле. Це, однак, зовсім не означає, що з кожного військового шутера на користувачів посиплеться свастика: здоровий глузд, на відміну від вето, ніхто не відміняв.

Відтепер розробники можуть використовувати "символіку неконституційних організацій", але з певними застереженнями. Долю кожного окремо взятого творіння буде вирішувати USK – орган, який накладає вікові обмеження на розважальне програмне забезпечення. При винесенні остаточного вердикту будуть керуватися міркуваннями соціальної адекватності. Зображення заборонених знаків допустимо в тому випадку, якщо воно служить "для художніх або наукових цілей і відображення сучасних або історичних подій".


Приклад цензури в грі Wolfenstein: свастику міняли на емблему серії

Це не означає, що Гітлеру в німецькому виданні Wolfenstein II: The New Colossus тут же повернуть вуса, а ринок заполонять шутери з провокаційним змістом: студіям все одно доведеться зіткнутися з роботою контролюючої організації.

Читайте також: Розробники працюють над "воскресінням" легендарної гри Fallout 2

Рішення влади привітала німецька асоціації ігрової індустрії. Її члени давно боролися за те, щоб комп'ютерні розваги зрівняли в правах з фільмами. На їхню думку, пом'якшення законодавства сприяє тому, щоб люди могли міркувати і критично оцінювати події минулого.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно