Нова технологія за добу забезпечує 34 літри питної води з повітря

25 травня 2021, 23:03
Читать новость на русском

Джерело:

New Atlas

Дефіцит питної води — одна з найгостріших проблем людства сьогодні. Інженери постійно шукають шляхи подолання кризи. Цього разу вони розробили нову систему, яка отримує чисту воду з двох різних джерел — вдень займається очищенням забруднених вод, а ночами збирає краплі туману.

Інженери з Каліфорнійського технологічного інституту виготовили незвичайну мембрану з гідрогелю з вкрай специфічним візерунком. Її поверхня покрита наноструктурами, що нагадують колючки кактуса. Але зроблені вони з гідрофільного матеріалу, що вбирає воду.

Цікаво Активне шумопоглинання у навушниках: як воно працює й від чого захищає

Як це працює

Є Ши, співавтор статті, пояснює: "Кактуси унікальним чином пристосовані до виживання в посушливому кліматі. У нашому випадку, ці колючки, які ми називаємо "мікродеревами", захоплюють мікроскопічні краплі води, що ширяють у повітрі, і ті стікають вниз, до основи, з'єднуючись з іншими краплями у відносно велику краплю. Вони поступово заповнюють резервуар водою яку можна використовувати".


Мікроскопічне зображення шипів, прототипами яких стали кактуси / Фото Caltech

  • Мембрану помістили в контейнер над резервуаром з брудною водою. Вдень вона вбирає тепло сонячного світла, нагріваючи резервуар з вмістом. Пар осідає на прозорій кришці та стікає в цистерну.
  • Вночі цю кришку знімають, мембрана абсорбує вологу з навколишнього повітря.
  • Інженери протестували свій винахід на декількох зразках матеріалу від 55 до 125 квадратних сантиметрів. Вдень матеріал виробляє близько 125 мілілітрів води з пари, а ночами — ще 35 з туману.
  • Один квадратний метр мембрани дозволить, за їхніми підрахунками, отримувати до 34 літрів питної води щодня.