Перший у світі: IBM виготовила чип за 2-нанометровим техпроцесом і обіцяє 4 доби життя смартфона
Джерело:
AnandTechIBM представила перший у світі чип, виконаний за технологією 2-нанометрового техпроцесу. Виготовили його у США. Він вміщає в себе понад 50 мільярдів транзисторів.
Зразок нового чипа був виготовлений у дослідницькій лабораторії компанії в місті Олбані, США. Повідомляється, що його площа 150 мм2. Щільність транзисторів становить 333 мільйони на квадратний міліметр. На жаль, інші характеристики чипа не уточнюються, але прогнози дуже втішні.
Цікаво До сервісу Starlink вишикувалась довжелезна черга: скільки людей хочуть приєднатись
Що відомо
IBM порівняла свою новинку з 7-нанометровими чипами. За її словами, вона володіє на 75 відсотків вищою продуктивністю при тому ж рівні споживання енергії. А при однаковому рівні продуктивності споживання енергії у нового чіпа виявиться на 45 відсотків нижчим.
- У IBM прогнозують, що перехід на 2-нанометровий техпроцес при виробництві процесорів для смартфонів дозволить збільшити час їхньої автономної роботи від батареї до чотирьох діб.
- Використання для серверного сегмента дозволить знизити загальний рівень енергоспоживання датацентрів, а також позитивно позначиться на навколишньому середовищі за рахунок зменшення вуглецевого сліду.
- Крім того, нові мікросхеми прискорять час обробки даних системами автоматичного управління автомобілями, що істотно поліпшить цю технологію.
У IBM готові поки тільки тестові зразки нових чипів. Згідно з планами, масове виробництво буде запущено до кінця 2024 року. Поки що жодна інша компанія у світі не має своїх чипів, виготовлених за 2-нанометровим техпроцесом.