Новий вид травоїдного динозавра знайшли на березі колишнього океану Тетіс

23 серпня 2023, 12:31
Читать новость на русском

Джерело:

Phys.org

Дослідники з Індійського технологічного інституту вперше в Індії виявили рештки дикреозавра — травоїдного зауропода середньоюрської епохи. Динозавр також виявився найстарішим з відомих нам представником своєї групи в історії.

Деталі відкриття

Частину хребта монстра розкопали в пустелі Тар недалеко від міста Джайсалмер. У мезозойську еру ця територія була береговою лінією океану Тетіс, що розділяв стародавні континенти Гондвану і Лавразію. Фахівці визначили, що останкам дикреозаврида приблизно 167 мільйонів років.

Дивіться також Численні сліди динозаврів покривають скелі на Алясці, які колись були пласкою поверхнею

Вчені назвали новий вид Tharosaurus indicus і віднесли його до нового роду тарозаврів. У тарозавра було довге тіло, шия і шипи на потилиці. Він мало чим відрізняється від диплодоків, але в нього знайшли, наприклад, довге заглиблення на бічній поверхні шийних кісток і невральні шипи. Крім того, поблизу хвостової кістки динозавра знаходилась поверхня лобового хребця, що нагадувала серце.

Палеонтологи також вважають, що район, де виявили скам'янілість, міг зіграти важливу роль у появі неозавроподів — довгошиїх рослиноїдних динозаврів.

Подібні роботи в Індії поки що обмежені через недостатню кількість ресурсів, і науці належить ще багато чого зробити, щоб з'ясувати, наскільки ця країна багата викопними динозаврами.

Дикреозавриди — сімейство завроподових динозаврів із надродини диплодокоїд, які жили із середньої юри до ранньої крейди (180-125 мільйонів років тому). Відомі за викопними рештками з відкладень у Китаї, Зімбабве, Танзанії, ПАР, США та Аргентині. Дикреозаври були найближчими родичами диплодока. Довжина цих ящерів сягала до 13 метрів, вага — до 3-4 тонн. Вони відрізнялися відносно короткою шиєю і великою головою.