Дослідження показало, що виробництво водню приносить більше шкоди клімату, ніж користі
Джерело:
The VergeНаростаючі екологічні проблеми змушують людство шукати нові джерела енергії, які могли б замінити собою нинішні методи, що продукують так багато викидів. Однією з таких альтернатив завжди вважався водень. Але нова заява Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) дещо похитнула його позиції.
Проте це не єдина сфера, якій дісталось у звіті. Відомство також зачепило питання вловлювання вуглецю з атмосфери, заявивши, що воно не виправдало покладені на нього надії. Коротко кажучи, аналітики констатували факт, який і без них був очевидний, адже ці технології досі перебувають на стадії демонстрації та прототипів.
Дивіться також Виявилося, що дистанційна робота скорочує викиди працівників удвічі
Деталі звіту
За останні два роки планета нагрілася на 1,2 градуса, що ставить під загрозу мету Паризької угоди обмежити потепління до 2100 року в межах 1,5 градуса порівняно з доіндустріальною епохою. У світлі цього МЕА переглянуло свої прогнози щодо нових низьковуглецевих технологій, визнавши їх недостатньо ефективними. Очікуваний внесок обох методів у боротьбі зі зміною клімату знизили з 50% до 35%.
Зазначається, що виробництво водню поки що приносить більше шкоди клімату, ніж користі. Проблема не в самому водні, а в методах його виробництва. Вони не є екологічно чистими, оскільки основним джерелом для його отримання є природний газ. США намагаються знайти нові способи виробництва, які орієнтуються на відновлювальні джерела енергії або комбіновані методи (викопне паливо вкупі з уловлюванням вуглецю), але ще однією проблемою є транспортування.
МЕА закликає до подвоєння енергоефективності та рекомендує найбагатшим країнам світу досягти нульових викидів на кілька років раніше за встановлену глобальну мету 2050 року. У новій доповіді установа акцентує на необхідності прискореного переходу до поновлюваних джерел енергії, потроївши їхні потужності до 2030 року. Водночас інвестиції в чисту енергетику мають зрости з 1,8 трильйона доларів у 2021 році до 4,5 трильйона доларів до початку 2030-х.
Рішення МЕА можуть вплинути на глобальну політику в галузі клімату. Нещодавно ООН провела кліматичний саміт у Нью-Йорку, на якому країни обговорювали посилення зобов'язань щодо екологічно чистої енергетики. Основні "вуглецеві" гравці, такі як США і Китай, не брали участі в саміті, але отримають ще одну можливість висловитися на великій кліматичній конференції ООН у Дубаї в листопаді.