Новий лідер в сонячній системі: у Сатурна виявили 20 нових супутників

17 жовтня 2019, 04:52
Читать новость на русском

Сатурн випередив Юпітер за кількістю супутників. Тепер у цієї планети їх 82, що більше, ніж у будь-якої іншої планети у Сонячній системі. Астрономи проводять конкурс на кращу назву для нових супутників.

Нові супутники Сатурна виявила команда астрономів за допомогою наземного телескопа Субару в обсерваторії Мауна-Кеа на Гаваях.

Цікаво: Українка, що підкорила космос: інтерв'ю з астронавткою NASA Гайдемарі Стефанишин-Пайпер

Діаметр виявлених тіл становить приблизно п'ять кілометрів. 17 супутників рухаються ретроградною орбітою. Це означає, що вони обертаються у протилежний бік від напрямку обертання планети.

Решта три супутники рухаються прямою орбітою – в напрямку обертання планети. Два з них огинають Сатурн приблизно за два земних роки. Період обертання третього – понад три роки.

Ретроградні супутники в середньому огинають Сатурн більше ніж три роки. Водночас один з цих супутників визнано найбільш віддаленим від планети супутником Сатурна.


Найбільш віддалений супутник Сатурна / Анімація maunakeaobservatories

Вивчивши орбіти цих супутників, ми зможемо більше зрозуміти про їх походження та умови, в яких виникла планета,
– наголосив астроном Скотт Шепард.

Наразі астрономи вважають, що частина нових супутників – це залишки щонайменше трьох великих небесних тіл, розбитих на шматки зіткненнями з іншими супутниками або з зовнішніми об'єктами, наприклад з астероїдами.

Виявити супутники вдалося, застосувавши нові алгоритми розрахунку за допомогою телескопа Субару. З його допомогою вчені змогли пов'язати відомі орбіти з раніше відкритими потенційними супутниками Сатурна.


Траєкторії нових супутників Сатурна / Фото maunakeaobservatories

До слова, астрономи оголосили конкурс на кращу назву для нових супутників Сатурна. І будь-хто охочий зможе взяти у ньому участь. Може це будете саме ви? Є лише одна вимога – супутники повинні бути названі на честь гігантів з нордичної, галльської або інуїтської міфології.

В цьому відео усі умови конкурсу:

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно