Позов New York Times проти OpenAI може змусити компанію стерти ChatGPT й почати все з початку

22 серпня 2023, 16:01
Читать новость на русском

Джерело:

ArsTechnica

У техносвіті зчинилась нова буря довкола штучного інтелекту й авторського права на контент, згенерований ним. Після того, як газета The New York Times оновила свої умови надання послуг, заборонивши збирати її статті для навчання ШІ, стало відомо, що видання готується подати в суд на OpenAI.

Скаргу ще не подано, але експерти вже припускають, що її результат може бути руйнівним для OpenAI. Наслідки можуть включати знищення набору даних ChatGPT й штрафи до 150 000 доларів за кожну частину контенту, що порушує правила.

Дивіться також Детектори штучного інтелекту вважають, що Конституцію США написала нейромережа

Що відомо

Журналісти NPR поспілкувалися з двома людьми, "які мають безпосереднє відношення до справи". Вони підтвердили, що юристи Times обмірковують, чи може знадобитися судовий позов "для захисту прав інтелектуальної власності" на репортажі газети. Якщо це станеться, ми отримаємо найгучніший судовий процес щодо захисту авторських прав з моменту запуску ChatGPT, який набув вибухової популярності.

Звичайно, ChatGPT – не єдиний інструмент генеративного ШІ, який викликає юридичні проблеми через претензії до авторських прав, але він, схоже, є головною мішенню для перших судових позовів, як найпопулярніший і найпотужніший сьогодні на ринку.

Якщо Times вдасться довести, що компанія скопіювала контент незаконно, суд обмежить навчальні моделі OpenAI тільки тими даними, на які є явний дозвіл. Тоді OpenAI отримає наказ повністю видалити всі матеріали, на які вона не має прав. Крім того, перемога в суді може викликати лавину подібних позовів від інших правовласників не лише до OpenAI, а й до всіх інших компаній, які розробляють чатботів, генератори зображень, музики, коду та іншого контенту.

Як пишуть джерела, "найбільше занепокоєння" Times викликає те, що ChatGPT може використати контент видання, щоб стати "конкурентом", "створюючи текст, який відповідає на запитання на основі оригінальних репортажів і текстів співробітників газети".

Судячи з усього, обидві компанії перебували на порозі ліцензійної угоди, яка гарантувала б, що OpenAI платитиме NYT за контент, який використають для навчання ШІ. Таку минулого місяця уклала Associated Press, ставши однією з перших новинних організацій, що підписала подібний договір з розробником штучного інтелекту, але умови не розголошуються. У випадку з Times попередні зустрічі стали "суперечливими" й не дали результатів, тож партнерство між ними називають малоймовірним. Згодом газета поспішила оновити свої умови надання послуг, побоюючись, що отриманий в результаті продукт може стати її найжорстокішим конкурентом.

Для OpenAI, кажуть експерти, це буде важким викликом. На відміну від Google Books, який виграв федеральний суд з питань авторських прав у 2015 році, оскільки його уривки книг не створили "значного ринкового замінника" для справжніх книг, ChatGPT може фактично замінити для деяких користувачів інтернету сайт Times як джерело репортажів.