Погляньте на ці захоплюючі молоді зорі, які Джеймс Вебб виявив у сусідній галактиці

11 жовтня 2023, 10:11
Читать новость на русском

Джерело:

Space.com

Космічний телескоп NASA імені Джеймса Вебба (JWST) представив вражаюче зображення NGC 346, області зореутворення, розташованої в Малій Магеллановій Хмарі (SMC), галактиці-супутниці Молочного Шляху.

Що ми бачимо на фото

Нещодавно опубліковане зображення, зроблене космічним телескопом Джеймса Вебба, демонструє NGC 346 у всій її небесній пишноті.

Дивіться також Чи може штучний інтелект знайти інопланетне життя?

Блакитні клапті світла на фотографії пояснюються випромінюванням таких молекул, як силікати і поліциклічні ароматичні вуглеводні, тоді як червоні фрагменти підкреслюють частинки пилу, які були нагріті найяскравішими і наймасивнішими зірками, що знаходяться в ядрі цього регіону.


Молоді зорі в сусідній галактиці / Фото NASA

Астрономи ретельно проаналізували це зображення, виявивши загалом 1001 помітну світлу точку. Як зазначено в супровідному повідомленні, більшість цих світлих точок є новонародженими зірками, прихованими пиловою завісою. Цей зоряний анклав, кишеня Всесвіту, значно молодший за нашу галактику Молочний Шлях, для якої характерний дефіцит важких елементів.

Це небесне диво

, розташоване в південному сузір'ї Тукана, пропонує інтригуючий погляд на регіон, де важкі елементи, що традиційно виковувалися в зірках протягом століть, знову потрапляють у космічне середовище завдяки таким процесам, як ядерний синтез і вибухи наднових.

Очікувалося, що космічний пил, побічний продукт цих важких елементів, у регіоні NGC 346 буде розрідженим. Однак останнє зображення перевершило очікування, виявивши "велику кількість пилу в цьому регіоні", як передали представники Вебба у своїй заяві.

Читайте на сайті Як астрономи визначають вік планет і зірок

Астрономи зараз використовують це захоплююче зображення, отримане за допомогою інструменту середнього інфрачервоного діапазону (MIRI) на борту "Вебба", щоб покращити своє розуміння кількості зірок і протозірок в межах NGC 346.

  • Ці спостереження обіцяють пролити світло на ключову епоху у Всесвіті, відому як "космічний полудень", яка розпочалася мільярди років тому.
  • У цей період швидкість народження зірок досягла свого максимуму в усьому космосі, а кількість важких елементів була помітно меншою, що відображає умови, які ми зараз спостерігаємо в NGC 346.