Прототип активної зони ядерного реактора надрукували на 3D-принтері: відео
Міністерство енергетики США поставило собі за мету до 2023 року надрукувати на 3D-принтері передовий повнорозмірний реактор з інтегрованими датчиками та засобами управління. Відомство вже представило прототип активної зони ядерного реактора.
Для чого це потрібно
Заміна реактора АЕС – вкрай складне і дороге завдання. Для того щоб прискорити його і знизити витрати, Міністерство енергетики США розробило програму Transformational Challenge Reactor (TCR). Вона, зокрема, передбачає застосування високотемпературного адитивного друку в поєднанні з передовими матеріалами і новітньої конструкцією реактора, пише New Atlas.
Цікаво Як інженери й дизайнери з Харкова допомагають медикам у боротьбі з коронавірусом: фото, відео
"Вся концепція TCR виявилася можливою завдяки значному прогресу в аддитивном виробництві. Використовуючи 3D-друк, ми можемо залучити технології та матеріали, які ядерна галузь не могла застосовувати в останні кілька десятиліть. В тому числі, сенсори для майже автономного управління, бібліотеку даних і новий прискорений підхід до оцінки придатності, які послужать на благо всьому співтовариству", – сказав Курт Террані, технічний директор програми.
Відео демонструє друк активної зони ядерного реактора на 3D-принтері:
До теми Найбільшу надруковану будівлю спорудили в Дубаї
Ректори справді друкуватимуть на 3D-принтерах
На даному етапі програми дизайн прототипу проходить випробування на продуктивність і надійність, в тому числі, за допомогою штучного інтелекту. Якщо технологія виявиться життєздатною, вона зможе в дуже швидкі терміни повністю змінити ядерну енергетику. Повнорозмірний реактор повинен бути готовий в 2023 році.
До слова, на 3D-принтерах друкують елементи космічних ракет. Україноамериканське космічне підприємство Firefly Aerospace друкує деталі ракет прямо в Україні, в R&D центрі у Дніпрі. Ви можете подивитися, як це відбувається у нашому матеріалі.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно