Вчені відправили робота в саме серце шторму Фіона – подивіться, що він зафільмував
Джерело:
FuturismКоманда науковців відправила робота в зону урагану Фіона, щоб зазирнути всередину грандіозного шторму, який вже пройшовся Карибським басейном, а тепер накрив східне узбережжя Канади. Апарат надіслав страшні, але епічні кадри.
Цю операцію здійснили спільно стартап Saildrone та Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA). Свого "штормового робота" вони запустили минулого тижня, а тепер оприлюднили відеозапис із його камери.
Цікаво Січневе виверження вулкана поблизу островів Тонга ще довго нагріватиме Землю: що з'ясували вчені
Штормовий робот
Апарат, який побував у "найгарячішій" точці, отримав назву SD 1078 і він є одним із семи роботів, які Saildrone та NOAA розгорнули навколо Атлантичного океану і Мексиканської затоки. Разом цей флот цілодобово збирає дані, щоб допомогти зрозуміти фізичні процеси ураганів.
Як кажуть вчені, попри вражаючі кадри з Фіони, ці роботи "служать іншій меті, окрім задоволення нашої хворобливої цікавості — вони також надають важливу інформацію". Окрім зйомки зображень і даних під час штормів, флот дронів Saildrone допомагає океанологам краще зрозуміти урагани під час і після того, як вони завдають шкоди.
Один з роботів Saildrone / Фото Saildrone
Один з роботів Saildrone / Фото Saildrone
Вчені сподіваються, що зібрані дані допоможуть краще прогнозувати інтенсивність штормів і краще до них готуватися.
Око бурі
Як пише джерело, на відеозаписах ми бачимо 50-футові хвилі та вітер, що перевищує 100 миль на годину.
Кадри з урагану Фіона: відео
Кадри з урагану Фіона: відео