Робот навчився передбачати поведінку людини на основі спостережень за нею

7 квітня 2023, 11:31
Читать новость на русском

Досі передбачення поведінки вважалося виключно людською рисою. Це вміння, назване "теорією розуму", завжди було дуже складним для машин. Однак все, здається, змінилося, бо вчені навчили робота вгадувати наступні дії людини.

Якщо роботи будуть активно використовуватися на виробництві, вони повинні навчитися випереджати дії людини, щоб бути ефективними. Наприклад, розуміти, що для виконання певної дії потрібен конкретний інструмент, і вчасно подавати його. Чи знати послідовність складання й передавати наступну деталь.

Цікаво Microsoft дозволила ChatGPT керувати реальними роботами та дронами

Що відомо

Дослідники комп'ютерних наук з Університету Південної Каліфорнії у Вітербі (США) знайшли спосіб навчити робота передбачати, як з більшою ймовірністю вирішуватиме завдання та чи інша людина. Автори зосередилися на навчанні роботів, які "подаватимуть ключі", тобто допомагатимуть людині під час ремонту, складання і навіть сервірування столу.

Зазвичай під час вирішення подібних завдань люди обирають одну з двох стратегій: одні починають з найскладнішого, інші – з найпростішого. При цьому звичка, як правило, не змінюється протягом життя.

Досі, щоб навчити робота послідовності операцій, потрібно було показати йому всю роботу від початку й до кінця. Це вимагає багато часу і сил – такий "помічник" втрачає сенс. У новому дослідженні робота навчили визначати, якої стратегії дотримуватиметься людина в різних завданнях.

Для цього до робота додається проста модель літака, яку пропонується зібрати перед камерою машини. ШІ поспостерігає і зробить висновки. А потім залишиться тільки завантажити в неї інструкцію до конкретного предмета, який планується зібрати, і робот подаватиме деталі та інструменти в потрібному порядку. Під час тестування система змогла "вгадати" послідовність дій людей з точністю близько 82%.

Запис експерименту: відео

Робот, який може швидко зрозуміти ваші вподобання, допоможе приготувати їжу, переставити меблі або зробити ремонт, зробивши значний вплив на наше повсякденне життя,
– каже один із розробників Стефанос Ніколаідіс.

Таким машинам можна вигадати масу застосувань, постійно покращуючи їхні навички. Але коли ця технологія зможе вийти на ринок, неясно.