Росія ізолює свій сегмент інтернету: скільки за це заплатить Кремль
Від сьогодні закон про суверенний Рунет зобов'язує російських провайдерів встановлювати спеціальне обладнання Роскомнагляду.
Це дозволить державі брати Рунет під централізований контроль у разі виникнення загроз. Але яких саме – переліку поки немає.
Читайте також: Що таке чарджбек, або як повернути гроші після обману в інтернеті
Ізоляція Рунету дозволить відключати російський сегмент інтернету від всесвітньої мережі. В інший час обладнання буде використовуватися для блокування заборонених ресурсів.
Закон про суверенний інтернет в Росії
Відомо, що банитимуть ЗМІ, блогерів і звичайних користувачів соцмереж. Та окрім того, контролюватимуть що писати і де писати.
Так росіян обмежуватимуть у користуванні світовими соцмережами, такими як Google чи фейсбук, заохочуючи до вітчизняного виробника.
Загалом нововведення обійдеться Кремлю у майже 30 мільярдів рублів. Та для цілковитого укорінення суверенного інетрнету треба щонайменш рік, а то й два. Зараз до закону ще мають внести з 20 поправок
Натомість міжнародна організація "Репортери без кордонів" виступила із заявою, що засуджує закон про "суверенний Рунет", звинувачуючи російську владу в намірі встановити політичний контроль над всією мережевою інфраструктурою, щоб в разі необхідності перекрити потік цифрової інформації.
Що таке Роскомнагляд?Це федеральний орган виконавчої влади Росії, який фактично виконує функції цензури відносно засобів масової інформації та інтернету.
Зазначимо, що Держдума Росії 16 квітня ухвалила закон про "забезпечення безпечного і сталого функціонування" інтернету на території Росії. Закон передбачає ізоляцію російського сегмента інтернету.