Розроблено мікросхеми для мереж 6G
Розгортання мереж 5G тільки-тільки почалося, але лідери галузі вже вкладають гроші в розробку технологій 6G. Зокрема, такими дослідженнями займається японська компанія NTT. Фахівцями компанії розроблені надшвидкісні мікросхеми на основі фосфіду індію (InP).
Нові горизонти мереж 6 покоління
Не пропустіть: Наскільки небезпечною для здоров'я є мережа 5G
Дослідні зразки були використані в експериментах з високошвидкісної бездротової передачі в смузі 300 ГГц. Їх результати показують, що при використанні модуляції ASK швидкість становить 20 Гбіт/с, при використанні модуляції 16QAM вона може досягати пікової швидкості 100 Гбіт/с.
Зазначається, що застосування агрегації дозволить отримати більш високі швидкості передачі, які в десятки разів перевищують швидкості в мережах 5G.
Стільниковий оператор NTT Docomo почне надавати послуги 5G з наступної весни, спочатку охопивши мережами нового покоління великі міста.
Мережі зв'язку наступного покоління в Україні
Тим часом в Україні розпочали тестувати мережі мобільного зв’язку 5G. Сталося це з 1 грудня. Тестові роботи проводить шведська телекомунікаційна компанія Ericsson, спільно із українським мобільним оператором lifecell.
Тестування мережі п’ятого покоління заплановано в таких містах:
- Києві,
- Одесі,
- Дніпрі,
- Харкові,
- Черкасах,
- Львові.
Триватимуть роботи пів року – до 31 травня 2020 року.
Що таке 5G?Це 5 покоління мобільної мережі, яка прийде на зміну існуючому стандарту 4G. Експерти прогнозують, що для широкого кола споживачів ця мережа стане доступною вже у 2020 році, саме тоді більшість операторів стандартизують свої мережі під новий формат.
При цьому в Ericsson раніше заявляли, що в Україні 5G повноцінно запрацює не раніше 2024 року.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно