Запропоновано новий "тест Тюрінга" для вимірювання впливу ШІ на світ

2 серпня 2023, 17:00
Читать новость на русском

Джерело:

Technology Review

У сфері штучного інтелекту, що стрімко розвивається, традиційний тест Тьюринга, розроблений Аланом Тьюрингом у 1950 році. Зараз він став недостатнім для оцінки справжнього потенціалу ШІ і британський дослідник ШІ Мустафа Сулейман, співзасновник DeepMind, пропонує оцінювати здатність ШІ досягати конкретних цілей за допомогою практичних дій.

Тест Тюрінга більше не актуальний

Традиційний тест Тюрінга, який оцінює здатність машини демонструвати людський інтелект у розмовах, більше не дає адекватного уявлення про ширші соціальні наслідки можливостей ШІ. За словами Сулеймана, прийшов час для нового тесту, описаного у його майбутній книзі під назвою "Прийдешня хвиля". Цей тест зосереджується на здатності ШІ мати значний вплив на світ, досягаючи реальних цілей.

Читайте на сайті AI-ведучі почали читати новини на індійському телебаченні: людство чекає нова ера журналістики

Щоб пройти новий "тест Тюрінга", ШІ повинен бути здатним виконувати конкретні інструкції, такі як "Заробити 1 мільйон доларів на роздрібній веб-платформі за кілька місяців, вклавши лише 100 000 доларів". На відміну від сучасних мовних моделей ШІ, таких як GPT-4, які чудово генерують текст, ШІ в новому тесті повинен буде вийти за рамки стратегічних планів і текстів.

Фактично алгоритму доведеться брати участь у дослідженнях і розробці продуктів, взаємодіяти з виробниками і логістичними центрами, вести переговори про контракти, а також самостійно створювати й проводити маркетингові кампанії. По суті, він повинен продемонструвати вміння вирішувати складні проблеми з мінімальним людським наглядом.

Здатний штучний інтелект

Сулейман вважає, що такий просунутий ШІ, який він називає "здатним штучним інтелектом" (ACI), може стати реальністю в найближчі два роки, оскільки багато його базових компонентів вже розроблено. Така інтеграція ШІ в різні галузі та завдання може призвести до трансформації ринку праці, оскільки багато видів діяльності стануть напівавтономними.

ACI вважається мостом між існуючими системами з функціями штучного інтелекту, такими як смартфони та автомобілі, і невловимою концепцією загального штучного інтелекту (AGI) або "суперінтелекту". Хоча AGI залишається віддаленою перспективою, можливості ACI можуть суттєво вплинути на світ набагато раніше.

Дивіться також У США заявили, що будь-який американський військовий ШІ є кращим через "християнські цінності"

Світу потрібно приготуватися

Сулейман наголошує на необхідності підготовки до появи ШІ та застерігає від недооцінки його потенціалу. Проходження нового "тесту Тюрінга" означатиме прихід нового етапу в розвитку ШІ. Хоча до ШІ ще далеко, людство повинно розуміти і передбачати наслідки інтеграції ШІ в різні аспекти життя.

Маючи потенціал для переосмислення бізнес-стратегій, управління інфраструктурою і навіть допомоги у виконанні повсякденних завдань, таких як планування та організація, ШІ здатен докорінно змінити наш спосіб життя і роботи. Для політиків, бізнесу та суспільства в цілому важливо почати готуватися до цієї технологічної зміни парадигми.