Сім постачальників Apple звинуватили у використанні примусової праці народу уйгурів

11 травня 2021, 12:30
Читать новость на русском

Джерело:

The Information

Щонайменше сім китайських підприємств, задіяних в ланцюжках поставок компонентів для компанії Apple, використовують примусову працю мусульманського населення Синьцзян-Уйгурського автономного району КНР – уйгурів. Такого висновку дійшли автори спільного розслідування, проведеного правозахисними організаціями та виданням The Information.

IT-гіганта не вперше звинувачують у зв'язку з подібними компаніями. Розслідувачі проаналізували публічні заяви, зображення та відео, опубліковані китайськими урядовими установами та державними ЗМІ.

Цікаво Tesla заплатить великий штраф: у чому винна компанія

Що відбувається

У звіті фігурують такі компанії:

  • Advanced-Connectek,
  • Luxshare Precision Industry,
  • Shenzhen Deren Electronic,
  • Avary Holding,
  • AcBel Polytech,
  • CN Innovations,
  • Suzhou Dongshan Precision Manufacturing.

Стверджується, що вони залучали на свої заводи тисячі працівників з пригноблених меншин. Всі ці працівники були учасниками так званих "програм по боротьбі з бідністю".

Всі спонсоровані державою програми найму робочої сили в Сіньцзяні повинні розумітися як обов'язкова праця, тому що жоден громадянин меншини в регіоні не має можливості відмовитися від участі в програмах,
– коментує ситуацію Лора Мерфі, юрист у сфері цивільних прав.

Довідка

. Правоохоронна організація Human Rights Watch раніше публікувала доповідь про переслідування мусульманського населення китайського регіону Синьцзян: за даними організації, в останні роки там масово і безпідставно затримують уйгурів, відправляючи їх у в'язниці та виховні табори. За мільйонами людей організовано постійне стеження, а їх соціальний стан і доля залежать від балів, нарахованих в системі соціального кредиту. Репресій такого масштабу в Китаї не траплялося з часів культурної революції.

Apple не вперше викривають у зв'язку з подібними компаніями. У березні 2021 року повідомлялося, що інший партнер, китайський виробник Ofilm, потрапив до "чорного списку" компаній, які мають відношення до порушень прав людини в Синьцзян-Уйгурському автономному районі КНР. Тоді купертинівці припинили співпрацю з Ofilm.