Добровольці, які жили в симуляції Марса цілий рік, нарешті виходять у світ
Джерело:
AP NewsПісля 378 днів, проведених в імітації марсіанського побуту, четверо добровольців повертаються в реальне життя. Екіпаж покинув свої будинки, надруковані на 3D-принтері, ввечері 6 липня.
Деталі
Це була перша місія NASA, метою якої було дослідження здоров'я та працездатності екіпажу в умовах, максимально наближених до марсіанських. Вони жили в будинках, які теоретично можуть бути зведені колись на планеті, виконували повсякденні справи, які робитиме майбутній екіпаж колоністів, проводили наукові досліди, вирощували їжу, займалися дозвіллям.
Дивіться також Учені знайшли рослину, яка зможе рости на Марсі
Планується ще дві однорічні місії, на одну з яких NASA нещодавно прийняло заявки. Вони повторять усе те саме, щоб зрозуміти, які виклики стоятимуть перед колоністами, з якими проблемами їм доведеться зіштовхнутися, що передбачити на випадок екстрених ситуацій та яким буде психологічний стан людей після тривалого часу в замкненому просторі колонії.
Екіпаж Mission 10 увійшов у середовище проживання площею 157 квадратних метрів у Космічному центрі імені Джонсона 25 червня минулого року. У ньому є житлові приміщення, наукові лабораторії, господарські кімнати й розважальні. Окрема зона з червоним ґрунтом також імітує поверхню Марса, щоб учасники могли провести живе моделювання виходу на поверхню планети, так звані місії Marswalks.
Протягом експерименту команда вчених постійно спостерігала за учасниками, а зв'язок підтримувався через канал зі спеціальною затримкою в 22 хвилини, щоб також імітувати реальні умови на Марсі.
Волонтери виходять з експерименту: відео