США готують армію автономних роботів для протидії зростаючій загрозі з боку Китаю
Джерело:
ConversationУ відповідь на зростаюче занепокоєння щодо військових досягнень Китаю, Сполучені Штати оприлюднили плани розгорнути значні сили автономних робототехнічних систем протягом наступних двох років. Кетлін Хікс, заступник міністра оборони, нещодавно повідомила про наміри Пентагону інтегрувати тисячі автономних систем озброєння в рамках програми під назвою Replicator.
Ця ініціатива є результатом співпраці між державними установами та приватними підприємствами, спрямована на створення економічно ефективної військової техніки для зміцнення всіх видів збройних сил.
Читайте на сайті Китайські військові стверджують, що розробили унікальну лазерну зброю, яка не перегрівається
Війна роботів
За останнє десятиліття поширення передових роботизованих військових технологій різко зросло, причому багато з цих інновацій з'явилися завдяки комерційному технологічному прогресу. Глобальний ландшафт збройних конфліктів став практичною ареною для тестування і вдосконалення нових технологій в реальних умовах.
Заступник міністра оборони США Хікс наголосив на нагальній потребі перегляду існуючих стратегій ведення війни. Програма "Реплікатор" має на меті забезпечити Сполучені Штати широким спектром різноманітних автономних систем озброєнь, і ця трансформація, як очікується, відбудеться протягом наступних 18-24 місяців. Ці системи мають бути економічними і витратними, здатними діяти на суші, морі, в повітрі і навіть у космосі без втручання людини.
Як боротися з Китаєм
В той час як Росія залишається головним предметом занепокоєння для Пентагону, військові можливості Китаю дедалі більше сприймаються як зростаючий виклик. Народно-визвольна армія Китаю має помітну чисельну перевагу і може похвалитися значною кількістю живої сили, військової техніки і боєприпасів. Щоб протистояти чисельній перевазі Китаю, Пентагон розглядає розгортання великих роїв роботизованих підрозділів як вирішальний фактор у будь-якому потенційному конфлікті, особливо в регіоні Тайваню.
Дивіться також DeepMind зробить роботів розумнішими та вправнішими
Південнокорейська розробка
Окремо слід відзначити, що Південна Корея досягла значного успіху в розвитку роботизованої авіації. Перший у світі пілот-андроїд, відомий як PIBOT, був успішно розроблений. Можливості PIBOT виходять за рамки зайняття місця пілота і маніпулювання органами управління; він використовує технологію штучного інтелекту для запам'ятовування польотних карт і аварійних протоколів.
Хоча PIBOT ще не пройшов реальних льотних випробувань, його робота в комп'ютерних симуляціях продемонструвала його потенційну ефективність.