УКР РУС
8 липня 2024, 14:01
2

У США побудуть першу "розумну" дорогу: як це працюватиме

Основні тези
  • У США розпочато будівництво першого "розумного" шосе з датчиками та комунікаційним обладнанням.
  • Шосе призначене для відстеження та сповіщення про можливі проблеми на дорозі, які допоможуть уникнути аварій та заторів.
  • Проєкт підтримується стартапом Cavnue і може бути поштовхом для подібних ініціатив у майбутньому.
  • Планується розширення "розумного шосе" до 65 кілометрів після завершення пілотної програми, що забезпечить зв'язок між двома містами.

Джерело:

Axios

Влада США дозволила перетворити майже 5 кілометрів дороги в штаті Мічиган на розумну автомагістраль. Інженери розмістять тут комунікаційне обладнання та спеціальні датчики, які відстежуватимуть автомобілі й допомагатимуть водіям спеціальними сповіщеннями.

Як це працюватиме

Стартап Cavnue, який підтримується компанією Alphabet, розпочав будівництво "розумного шосе" в рамках нового пілотного проєкту, який може стати поштовхом для інших будівельних проєктів по всій країні. Інший проєкт, "Розумний вантажний коридор" на шосе в Остіні, штат Техас, також знаходиться в стадії розробки.

Дивіться також Проривна технологія надає звичайним окулярам функції нічного бачення

Нова "розумна дорога" – це велика, протяжна система відстеження, призначена для інформування Департаменту транспорту штату Мічиган і самих водіїв про потенційні проблеми, такі як перешкоди на дорозі, аварії або затори на дорогах. Очікується, що проєкт допоможе зменшити затори на дорогах, запобігти нещасним випадкам та допоможе владі ефективно реагувати на надзвичайні ситуації на дорогах.

У майбутньому планується розширити "розумне шосе" до 65 кілометрів у шість етапів, які з'єднають два міста після завершення пілотної програми.


Шість фаз будівництва колись з'єднають два міста – Анн Арбор і Детройт – розумним шосе / Фото Canvue

"Розумне шосе" працює за допомогою серії стовпів, розміщених через кожні 200 метрів вздовж дороги, на яких встановлені сенсорні модулі, обчислювальне та комунікаційне обладнання. Вздовж шосе також встановлені камери, які стежать за кожною ділянкою дороги і роблять знімки, які аналізуються алгоритмами штучного інтелекту і машинного навчання для виявлення небезпечних умов водіння. Сповіщення надсилаються в Департамент і водіям, які перебувають на проїжджій частині.

Cavnue каже, що її технологія може підключатися до "будь-якого транспортного засобу, який має функції підключення". Представник компанії сказав: "Більшість сучасних автомобілів з вбудованими навігаційними функціями підпадають під цю категорію". Але старі автівки, на жаль, не підійдуть.

Щось схоже реалізує Велика Британія. Там аналогічний проєкт першої підключеної до інтернету дороги почали в 2014 році.

Чи існує кросовер, який споживає небагато пального? Це рідкість, але буває. Середня витрата пального SUZUKI S-CROSS 2024 року становить від 4,9 літра на 100 кілометрів шляху залежно від трансмісії та типу приводу – передній чи повний.