Космічне узбережжя в об'єктиві європейського супутника

4 травня 2021, 17:05
Читать новость на русском

Джерело:

ESA

Супутники Європейського космічного агентства черговий раз зробили неймовірну світлину. Цього разу в об'єктиви фотокамер потрапило місце запуску космічних кораблів та ракет.

Мова йде, звісно, про мис Канаверал, що у Флориді, США. Саме звідти відбувається більша части запусків ракет у Сполучених Штатах Америки. Сфотографували їх супутники Європейського космічного агентства Sentinel-2.

Цікаве за темою Бухарест з космосу: вражаюча фотографія від європейських супутників


Мис Канаверал в об'єктиві супутників Sentinel-2 / Фото ESA

Що можна побачити на фотографії

  • Першочергово потрібно звернути увагу на історичний стартовий майднанчик 39-А. Саме з нього відбувалися запуски ракет-носіїв "Сатурн-5", які відправляли "Аполлони" до Місяця. Пізніше з цього майданчику стартували "Шаттли". Тепер майданчиком користується компанія SpaceX.
  • Поряд із майданчиком 39-А знаходиться дещо менш популярний стартовий майданчик 39-В. З нього стартувала місія "Аполлон-10". Пізніше звідти стартували усі три місії до навколоземної орбітальної станції "Скайлеб" та місія "Союз-Аполлон". "Шаттли" теж доволі часто запускали з цього майданчика.
  • Від стартових майданчиків дорога приведе нас прямо до гігснтського приміщення цеху вертикальної збірки. В цьому будинку ракети скаладються до купи та чекають свого часу, щоб рушити до стартового майданчику.
  • Поряд знаходиться довга посадкова смуга, де приземлялися "Шаттли".
  • Зліва і справа від стартових майданчиків можна побачити тісно забудовані землі, жителі яких регулярно спостерігають злети ракет-носіїв. Зліва – це місто Тітусвілл. Нижче йде коса Коко-Біч.
  • Вище Коко-Біч знаходиться порт мису Канаверал.
  • За портом можна спостерігати численні стартові майданчики, які не такі відомі як 39-А та 39-В. Ці майданчики належать Космічним силам США. На ці майданчики приземляються перші ступені ракет-носіїв SpaceX: Falcon 9 та Falcon Heavy

Скачати та роздивитися фотографію більш детально можна на сайті Європейського космічного агентства.