Створили "антишпигунський" браслет для захисту від прослушки ґаджетів

17 лютого 2020, 22:07
Читать новость на русском

Розумні колонки та інші сучасні девайси "нафаршировані" вбудованими мікрофонами – це поліпшує роботу голосових асистентів, але в той же час може стати причиною витоку даних. Спеціалісти Чікагського університету представили рішення проблеми із приватністю власників розумної електроніки.

Що відомо про розробку

До теми: Xiaomi представила пристрій для виявлення прихованих камер

Експериментальний апарат, виконаний у формі браслета, оснащений 24 динаміками, що видають звук в ультразвуковому діапазоні. Завдяки такій особливості пристрою аудіозапис в зоні його дії перетворюється в набір шумів, за якими неможливо розрізнити інші звуки, повідомляє Engadget.

За заявою розробників, "глушилка" здатна боротися навіть з прихованими мікрофонами і забезпечує захист від запису в усіх напрямках від користувача.

Як виглядає нова "антишпигунська" розробка – дивіться відео

Комерційне виробництво

Зараз прототип не призначений для повсякденного носіння через громіздку конструкцію, але вчені повідомили журналістам, що потенційні інвестори вже цікавляться можливістю комерціалізації технології.

За оцінкою розробників, собівартість браслета становить всього близько 20 доларів – не виключено, що новинку скоро запустять в серійне виробництво.

Недоліки розробки

Проте дослідники визнають, що "антишпигунський" браслет може створити проблеми своїм власникам і оточуючим. Його активація в громадських місцях здатна порушити роботу чужих смартфонів та інших ґаджетів.

Також наголошується, що "писк", який видається ґаджетом, невиразний для більшості дорослих людей, але його можуть почути діти і тварини.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно