Цифра дня: 54% українців у Facebook публікують фейки – що поширюють
Більше половини українських користувачів у Facebook поширюють фейкові новини чи повідомлення. Цікаво, що у березні 2020 року організації стали партнерами Facebook з фактчекінгу. Співпраця передбачає маркування фейкової інформації.
Однак, більшість українців ігнорують це маркування. Про це свідчать результати дослідження рівня інформаційної гігієни українців у Facebook, яке у серпні 2020 року провела ініціатива "Як не стати овочем", передає "Українська правда".
Важливо Українську компанію SoftServe атакували хакери
До прикладу, влітку 2020 року 13% українських користувачів публікували фейки, половина з яких мали позначки про фейковість. Проте користувачі однаково не видалили ці дописи зі своїх сторінок.
Які фейки поширювали
Один із найпопулярніших фейків, який гуляв у Facebook – це коронавірус. Українці поширювали різноманітні конспірологічні теорії, а також чутки про шкоду носіння масок та відсутність у них захисних властивостей.
Також серед українських користувачів популярними є кулінарні рецепти, картинки природи та квітів, привітання, жарти, цитати про стосунки та життя, фото дітей, заклик до захисту тварин тощо. Це теж стало інструментом для маніпуляцій.
Цікаво Росіянин спробував заразити вірусом внутрішню мережу Teslа
Зокрема, це тести та ігри, які крадуть дані користувачів в обмін на сумнівні розваги. лише протягом літа 10% українців у Facebook опублікували результати таких тестів.