Халяви більше не буде: китайські смартфони суттєво подорожчають через постачальників батарей

15 вересня 2022, 17:00
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

Акумуляторний підрозділ провідного китайського виробника літію, компанії Ganfeng Lithium Co., оголосив про підвищення цін на малі АКБ, що використовуються у споживчій електроніці. Продукцією компанії користуються багато відомих виробників смартфонів, наприклад, Xiaomi та Oppo, тож ціна на смартфони цих виробників і не тільки, тепер зросте.

Китайська Xinyu Ganfeng Electronics Co. відправила повідомлення своїм клієнтам, у якому попередила про зростання відпускних цін на акумулятори у зв'язку з істотним зростанням їх собівартості. На запит журналістів китайський виробник підтвердив згадану у листі інформацію, хоча наскільки піднялися ціни, у компанії не повідомили.

Не пропустіть Уже другий протягом тижня смартфон компанії Redmi самознищився – померла жінка

Ціна на складники акумуляторів суттєво виросла

Xinyu Ganfeng Electronics Co. випускає малі літій-полімерні акумулятори для невеликих пристроїв на кшталт смарт-годинників, Bluetooth-гарнітур, смартфонів та іншої техніки. Компанія відзначила "величезне зростання" цін на мінерали, включно з карбонатом літію, оксидом кобальту й графітом. Крім того, на ціни матеріалів для анодів вплинули обмеження, пов'язані з виробничими процесами і постачанням електрики в китайському районі Внутрішня Монголія.

Попит на метали для акумуляторів стрімко зріс після того, як їх почали активно використовувати не тільки у споживчій електроніці, а й в електротранспорті, куди їх іде набагато більше, а загальний перехід на "зелені" технології тільки прискорює цей процес. До того ж на поставки впливають пов'язані зі спалахами COVID логістичні проблеми та обмежені інвестиції в галузь у попередні роки.

Читайте на сайті Як захистити дані на своєму смартфоні від кібератак та фішингу

За даними Bloomberg, зростання цін "дратує" деяких виробників, оскільки підвищення собівартості негативно впливає на маржинальність товарів і ставить під загрозу постачання сировини. За даними BloombergNEF, ціни на літій нещодавно досягли точки перегину, але їхнє помісячне поступальне зростання зберігається, оскільки світові ланцюжки поставок залишаються "під тиском".