Українське космічне агентство показало вражаючі фото далеких туманностей
Телескоп УОО (ультравелика орбітальна обсерваторія) – один з найбільш значущих проєктів в історії вивчення космосу. Виведений на орбіту 1 квітня 1991 року, український апарат досі продовжує роботу. На честь 30-річчя запуску УОО ми публікуємо унікальні знімки, зроблених легендарним телескопом.
Серед численних фотографій різноманітних куточків Всесвіту ми вирішили відібрати чотири найкращих, на наш погляд, фотографії зроблених УОО.
Цікаво Телескоп Gaia знайшов поблизу скупчення Гіад два приливних хвости
Найкрасивіші туманності у Всесвіті
Українська орбітальна обсерваторія зафіксувала визнані астрономами з усього світу, найкрасивіші туманності з тих, які досі відкривало людство.
- Туманність Cotton Candy
Туманніясть Cotton Candy (Цукрова вата) вперше була зафіксована обсерваторією практично одразу ж після виведення на орбіту у 1991 році.
Туманність Cotton Candy / Фото УОО
- Туманність Borscht
Зроблене у березні 1992 року фото загадкової туманності своїм виглядом нагадує українську національну страву Борщ, саме тому об'єкт і отримав таку назву. Фото туманності справді заворожує.
Туманність Borscht зафіксована Ультравеликою орбітальною обсерваторією / Фото УОО
- Туманність Bubble
Наступна туманність була зафіксована у 2001 році. Космічний об'єкт отримав назву "Бульбашка", а розташований він у сузір'ї Бобра і заворожує своєю красою не менше ніж попередня туманність.
Фото Сонця
Однак, Ультравелика орбітальна обсерваторія фотографує не лишевіддалені туманності. Встановлений на борту станції інструмент FOOL (Focal Orbital Open Lens фокусна орбітальна відкрита лінза) нещодавно зафіксувала одну з найдетальніших фотографій нашої зірки – Сонця.
Фото Сонця зроблене інструментом FOOL / Фото УОО
Додамо, що Ультравелика орбітальна обсерваторія зробила чималий внесок у дослідженні космосу протягом 30 років існування і досі продовжуєвідкривати нові структури. Завдяки їй було зроблено десятки важливих відкриттів, які допомогли підтвердити уявлення вчених про будову та процеси, які відбуваються у різноманітних космічних об'єктах.
Матеріал підготовлений спеціально до "Першого квітня". Усі наведені факти є повністю вигаданими, а автори фото насолодилися різного роду малиновими напоями готуючи цю новинку.